Naslovna Magazin Mарија ѝ купила стан на Верица од половина милион евра: Пејачката посебно...

Mарија ѝ купила стан на Верица од половина милион евра: Пејачката посебно се погрижила за еден детаљ

Марија Шерифовиќ, редовно комуницира со своите обожаватели преку социјалните мрежи каде, меѓу другото, често го споделува своето секојдневие, но и своите ставови.

Така, во една прилика карактеристичната пејачка се осврна на состојбата со корона вирусот, но и на нејзината линија и не се двоумеше да ѝ се закани на нејзината мајка.

‘Добар ден. Како сте? Одлучив да не ја истрижам косата до мојот следен концерт, кој ќе биде приближно за една година или две‘, започна Марија во видео запис на нејзиното стори на Инстаграм.

„Од вчера сум на диета, строга. Претерав. Всушност, тоа е да се остави простор за Божиќ, Нова Година, Свети Никола и сите други прослави “, откри пејачката, која потоа на снимката ѝ се обрати на својата мајка Верица дека здраво ќе се храни.

Верица по повлекувањето од музичката сцена се препушти на работата во која ужива, па сама води слаткарница. Сепак, ова не и е прва средба со овој бизнис бидејќи претходно имала слаткарница во Нов Белград, која ја затворила.

Покрај тоа, таа како хоби изработува украсни предмети за домаќинството. Целосно е посветена на правење слатки, а друштво и прави нејзиниот миленик, кучето Тоби.

По раѓањето на ќерката, Верица ја ставила својата кариера на втор план.

„Кога Марија дојде на свет, повеќе не се согласував на долгорочни ангажмани, на крајот прифатив еден настап.

Никогаш не ја те пав, ниту ја карав ќерка ми, уживав во секој момент со неа. Таа беше добро дете. Таа имаше мал микрофон, тастатури и магнетофон.

Постојано ја слушаше и ја имитираше Лепа Брена, која и денес ја смета за единствена вистинска ѕвезда кај нас“.

Денеска малкумина се сеќаваат дека Верица Шерифовиќ по разводот со Рајко, таткото на нивната ќерка Марија, повторно заплови во брачните води.

Марија реши да ја изненади својата мајка Верица Шерифовиќ, а пред нивното заедничко патување во Дубаи и ги предаде клучевите од новиот стан.

Пејачката Марија Шерифовиќ наводно купила стан за нејзината мајка Верица, за што платила околу половина милион евра.

Таа на Верица ѝ приреди вистинско изненадување пред да замине за Дубаи, па реши да ѝ купи на мајка си луксузен имот за да живее во нејзина близина.

– По серијата концерти, Марија добро заработи и од каналот на јутјуб. Таа снима клипови речиси две години, има милиони прегледи и добро заработува од тоа.

Кога почнала да прави добри пари, ѝ помогнала на мајка си во слаткарница во Крагуевац, финансирала дел од средствата Верица да си го прошири бизнисот, а сега се израдувала на сите пари.

Пред да замине за Дубаи, ѝ го предала клучот од станот што тајно го купила – вели изворот и открива какво изненадување ѝ приредила пејачката на мајка си:

– Кога Верица дошла да ја види ќерка си во Белград, заедно влегле во зградата. Марија отиде да ја отклучи вратата, Верица рекла дека го помешала станот, а Марија го отворила.

Потоа ѝ кажала дека е подарок, па ја прегрнала и ѝ ги дала клучевите. На Верица не ѝ беше добро затоа што знае колку чинат становите во тој крај, но на крајот сѐ испадна како што треба.

Она што е особено интересно и на што Марија обратила внимание е мајка ѝ да биде блиску до неа, бидејќи таа купила стан кој се наоѓа еден кат над нејзиниот.

Како што се наведува, Марија за овој имот и негово целосно уредување платила околу половина милион евра.

– По презентацијата на подарокот, Марија на Верица ѝ ја покажа резервацијата за Дубаи. Таму уживаа, трошеа пари и посетуваа трговски центри.

Марија ѝ рекла на мајка си дека не штеди ниту еден динар, а секој детаљ од патувањето го снимила за својот канал на Јутјуб.