Naslovna Magazin Весна Змијанац не ја паметиме во вакво издание, а овие детали од...

Весна Змијанац не ја паметиме во вакво издание, а овие детали од нејзиниот живот cе помалу познати (ФОТО)

Пејачката Весна Змијанац се омажи за Владо Јовановиќ и од тој брак ја доби ќерката Николија, а на јавноста и е добро познато дека беше во брак и со хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш.

За про-паста на таа љубов многумина ја обвинија нејзината колешка Зорица Брунцлик, која и денес е во брак со Кемиш, а малку е познато дека Весна била вљубена и во пејачот Халид Муслимовиќ.

– Мојата природа е таква што секогаш сум расположена, насмеана, весела. Ако имам проблем го оставам на себе, а ако ми се случи нешто позитивно тогаш го споделувам со сите.

Jас сум вредна и прогресивна личност, така што немам терен за игра, особено во мојата БиХ и навистина не знам кога сето тоа ќе си дојде на свое.

И покрај сѐ, јас сум позитивна, работам напорно и резултатите доаѓаат сами по себе. Политичарите можеа да направат позитивни промени за 48 часа, но секој си гледа само на своите лични интереси, изјави во една прилика Змијанац.

Познато е дека ќерката на Весна, Николија Јовановиќ има две деца со познатиот пејач Реља Поповиќ.

Кога Николија се породила со втората ќерка беше објавено дека пејачката добро го издржала породувањето и дека родила уште едно девојчe.

Но, со месеци се зборува дека Реља Поповиќ не е во најблиски и најдобри односи со неговата баба, мајката на неговата сопруга Николија, Весна Змијанац.

Весна тогаш не се појавила на прославата организирана за раѓањето на внуката од нејзиниот зет Реља, но тоа во изјава за Телеграф Џетсет го објаснила вака:

– Зошто треба да одам на прославата каде што се младите и каде се неговите и пријателите на Николија?

На денот кога се породи Николија тој беше со неговите другари, јас седев во кафеана, па утредента ги зедов другарите и направив прослава дома за некои луѓе.

Бидејќи сè уште е многу ангажирана и често настапува, пејачката во секој поглед го балансира приватниот и деловниот живот.

Неодамна истакна дека планира да пее „до судниот ден“, а сега се присети на своето минато и никогаш поискрено не зборуваше за своите лични бор би.

„Изгубив многу пријатели кога пиев. Имаше луѓе кои не се согласуваа со тоа и не ме поддржуваа, напротив.

Секој што ми кажуваше да ја оставам чашата и да не пијам, ми зборуваа добри работи, ми се бегаше како трн од нив бидејќи јас не сакав да ги слушам.

Мислев дека сум најпаметна и им велев: „Кој се грижи да ми каже што да правам во животот“, рече Весна Змијанац.

Пејачката Весна Змијанац е на јавната сцена повеќе од четири децении, а малкумина знаат како изгледала пред 30 години, кога била на врвот на кариерата.

Весна секогаш претпочитала коса до рамениците, но не била секогаш русокоса. Имено, во деведесеттите Весна Змијанац Збеше црна, ја носеше косата над рамениците и имаше шишки.

Во тој период се создадени нејзините најголеми хитови „Kad bih znala kako si”, „Da budemo noćas zajedno”, „Malo po malo”. Подоцна решила да се обои во русокоса и веќе многу години е русокоса.

Како што на социјалните мрежи се појави видео од почетокот на нејзината кариера кога имаше темна коса, фановите почнаа да коментираат дека русата коса на Весна изгледа многу подобро, а Николија ја потсетува на нејзината мајка од помладите денови.