Naslovna Zivot Прво на романтична вечера, па селфи во лифт, дали е ова новиот...

Прво на романтична вечера, па селфи во лифт, дали е ова новиот дечко на Ноне? (ФОТО)

Нине Неделковска, неодамна ривлече внимание со еден пост каде што се гледа дека пристигнала до својата цел, пристаништето од каде што ќе заплови, а бродскиот прсонал ѝ посакува пријатно крстарење.

Ноне изгледа дека веќе се одомаќи на бродот и објави видео, како ужива пијеќи кафе на бродот, со боси нозе со поглед кон морската широчина.

Но, таа објави уште едно стори како опуштено се сонча на бродот, а според она што се гледа, Ноне се опуштила сосема, па е облечена во костим за капење,.

Ноне на Инстаграм објави слика од неа, на плажа. Ноне пак го шета светот и егзотичните дестинации со брод и на сликата напиша:

Јас сум во оган. Сите што ја следат збудела по оаа слика и почнаа коментари: ти си оган, каква жена, ти си оган, убавина….

Ноне Неделковска минатата година се појави во емисијата Еден на еден кај Жаре но секако не во живо туку со видео повик од брод и таа се јави за да го изненади Јован Јованов кој беше гостин во оваа емисија. Јован и Ноне се инаку пријатели уште од времето.

– Еден специјален поздрав до Јован Јованов. Слушам дека Јован си во Македонија и нормално, морав да пратам еден прекуокенски поздрав, моментално пловам за Јамајка.

Се надевам дека убаво си поминуваш дома, нормално дека чувството е незаменливо кога си со своите најблиски.

Но, имам едно прашање до тебе, а тоа е дали би правел концерт и дали додека си во Македонија би направил уште неколку хитови?“. Ова беше прашањето кое Ноне му го постави на Јован а тој и одговори вака:

-Може Ноне, ако и ти дојдеш гостинка, да знаеш“. А инаку Јован изјави дека добива пораки дека сакаат да се врати на естрадата, а истото го рече и Елвир Мекиќ кој гостуваше заедно со него во студиото.

Ноне знае од време на време да сподели по некоја мудра мисла на социјалните мрежи, а во една прилика таа рече:

Жена е женственост, став. Жена е љубов, инспирација, нежност. Мајка, иднина.

Жена е многу подлабоко, искрено, свето. Жена не е само она надворешното, туку тоа во неа, поради неа. Жена е почеток и крај на сè.“

Во една прилика таа покажа една посебна жена во нејзиниот живот, а тоа е мајка ѝ. На сликата на која Ноне е со мама Мимоза, се гледа колку таа личи на неа, и ѝ посака среќен роденден.

-Моја мама, те сакам. Среќен роденден“, напиша Ноне.

Ноне објави една своја јака слика, од романтична вечера со маж кој на сликата е заматен, а потоа го објави и неговото лице, како селфи во лифт.

Станува збор за извесен Филип Ѓокиќ, а со Ноне изгледаат доста блиски. Времето ќе покаже и чекаме Ноне да се пофали дали станува збор за нова љубов или е тој ѝ е пријател.