Naslovna Magazin Фановите се загрижија за здравјето на пејачката Теа Таировиќ – кpалицата на...

Фановите се загрижија за здравјето на пејачката Теа Таировиќ – кpалицата на бакшишот се пожали од замор

Пејачката, позната и како „кралица на бакшишите“, често е во центарот на вниманието на јавноста по својот настап бидејќи обично покажува премногу.

За време на настапите секогаш ја загрева атмосферата со провокативно играње.

Теа Таировиќ е пример за пејачка која привлекува големо внимание во јавноста. Многумина го оспоруваа нејзиниот талент и вештини за пеење, ја обвин-уваа дека се здобила со слава со сек- сапил, но таа го поби сето тоа и покажа дека навистина има талент, па направи вистински БУМ на сцената со песната ,,Нек ночас гори Балкан”!

Познато е дека нејзиниот изглед предизвикува голема бура, бидејќи е исклучително убава и згодна, а пејачката честопати ги истакнува своето заобленото тело и совршените облини во преден план.

Очигледно, Теа Таировиќ, пејачката, стана новата кралица на сцената. Атрактивната бринета, која ја започна својата кариера во натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, ќе собере 126.000 евра за само два месеци, се пишуваше неодамна.

Имено, во текот на јули и август, минатата година таа имала закажано дури 36 гостувања во клубови лоцирани на различни локации во земјата, регионот, на крајбрежјето и во странство.

Почетната цена на штандот била 2.000 евра, но благодарение на песната која неодамна ја објави „Хајде“, која стана голем хит и сите пејачи ја вклучија на своите репертоари, Таировиќ успеа да ја зголеми цената, но и стана една на најангажираните пејачи јавува „Курир“.

Кога ќе се повлече линијата, просекот што го зема по изведба е 3.500 евра. Дека новата песна и донесе одлична заработка, сведочи и фактот дека заработи околу 5.000 евра на една прослава на таа песна, за помалку од три минути. Но, во една прилика, пејачката проговори дека не е сѐ во парите:

– Не е сè во парите. Не ја предвидувам судбината, не знам колку ќе се заработи – рече во смеа Теа.

Теа е горда што нејзината песна стана хит за кратко време, а особено што нејзините колеги почнаа да ја пеат на своите настапи.

Кога Теа Таировиќ „ќе замеша“ на сцена, мажите воздивнуваат, а понекогаш доаѓа и до тепачка!

„Настапив во еден град и имаше жестока тепачка. Летаа чаши, шишиња, се’ што можеше да се најде во тој момент.

Бегав, се скрив зад гитаристот и продолжив да пеам. Имав среќа што гитаристот ме спаси.

„Морам да продолжи да пеам во такви ситуации како ништо да не се случило. Само на тој начин може да се смири шокантната ситуација“, изјавила Теа.

Теа Таировиќ каде и да се појави прави вистински бум, а многу често се наоѓа среде скандал.

Често настапува во Србија и во странство, а многу се труди кариерата да ја подигне на повисоко ниво.

Неодамна како бом ба одекна веста за апсењето на пејачката, што таа остро го демантираше и рече дека често ги држи рацете зад грб и дека фотографиите кои се појавија во јавноста не се реални.

Пејачката важи за една од кралиците на бакшишот, а поради честите настапи фановите беа загрижени за неа, па се огласија на Твитер.

Теа Таировиќ имала над 250 настапи во 2022 година, не знам како работи таа жена уште“, гласеше еден од твитовите, а потоа следеа коментарите.

Пејачката проговори за обврските и откри дека воопшто не ѝ е лесно.

– На големи подготовки сум, уморна сум, преморена сум. Подготвувам албум, концерт на Ташмајдан, а попатно работам. Се надевам дека сето тоа ќе се исплати на крајот. Секогаш кога сум под голем притисок, подобро сум организирана.

Ќе има сѐ побрзи и побавни песни, како и траки по кои сум препознатлива – изјави неодамна Теа.