Naslovna Zivot Ова се мајката и сестрата на Марјана Станојковска, сега е јасно на...

Ова се мајката и сестрата на Марјана Станојковска, сега е јасно на кого е убава (ФОТО)

Марјана е една од најактивните и најангажираните водителки, па ако не ја гледаме да го води „Лото“, тогаш може да ја видиме во разни други водителски ангажмани.

Водителката често е активна на социјалните мрежи каде најчесто објавува фотки од нејзиниот професионален живот, додека е на сцена, или пак рекламирајќи одреден бренд, производ.

Марјана е активна и успешна и како инфлуенсерка на Инстаграм, па доста често има нови ангажмани за разни производи, особено козметички.

На нејзината витка фигура може да и позавидат многу млади девојки, а Станојковска со години важи за згодна убавица по која воздивнуваат мажите.

Станојковска, бидејќи постојано е пред камери, поради професијата многу често мора да има шминка на лицето, па затоа јавноста ретко може да ја види во природно издание.

Во една прилика таа изјави дека честопати знае да се шминка и сама и дека не се случува постојано за нејзиниот изглед пред камери да се грижат професионалци.

-Процесот на шминкање е многу едноставен за некои девојки, додека за други претставува права “ноќна мо ра”.

Но она што е заедничко за сите нас девојки и жени е тоа што сите ние посакуваме што е можно подобро да го совладаме овој процес, (колку-толку )

Станојковска важи за девојка со ангелско лице кое секогаш изгледа прекрасно, па понекогаш таа споделува со фановите на Инстаграм на што се должи тоа.

Познатото наше тв лице објави дека е на третман на своето лице и притоа напиша: – Мезо и кислородна терапија со апаратот. Извонредна процедура која веднаш овозможува освежување на кожата.

Во една прилика, Маријана објави слика во костим за капење, кој ги стопли нејзините следбеници. Марјана беше во жолт костим, покрај базен, рекламираќи здрави производи.

Но, таа не се слика само во провокативни парчиња, туку е и добра домаќинка. Има изјавено дека уште ги чува старите рецепти од нејзината баба и дека е мајстор за правење благо.

Марјана Станојковска често летата ги минува во Охрид, а во една прилика објави слика каде што се виде дека друштво и прават нејзината мајка и сестра.

А мајката на Марјана е многу убава дама, што може и по сликите да се забележи кои се објавени на социјалните мрежи, а инаку нејзина голема поддршка е нејзината сестра.

Кај менаџерот Цајо се објавени слики од јубијелот на скопската модна недела, и таму има една слика,

токму од Маријана и од нејзината сестра, и тие се слично облечени, во слични бунди и двете се многу убави.