Naslovna Zivot Сораја доби „мерџо“ за осми март- еве колку чини и како ја...

Сораја доби „мерџо“ за осми март- еве колку чини и како ја изненадил таткото на нејзиното дете

Ријалити ѕвездата од Србија, Сораја Вучелиќ се породи на почетокот од февруари, кога на свет донесе момче на кое го нарече Кан.

Како што објавија медиумите, таа по породувањето беше моментално се наоѓа во Швајцарија, каде го поминала најголемиот дел од бременоста.

А инаку, наскоро планира да се пресели во Москва, каде живее таткото на нејзиното дете, чиј идентитет е непознат за јавноста.

Црногорската ријалити ѕвезда, позната по бројните инте рвенции , се повлече од јавноста во последните месеци, а повеќе не е активна ниту на Инстаграм.

Сепак, една страница на Инстаграм објави видео од нејзината поодмината бременост, на која се гледа дека Вучелиќ ја задржала витката фигура и како трудница.

Сораја Вучелиќ, има 36 години и јавна кариера од 12 години, која ја започна како помлада во реалното шоу „Големиот брат“ во 2011 година.

Сораја за сите овие години имала дури осум естетски интервенции, а овие нешта ја прославија и пред ова реално шоу по кое стана позната.

Пред да стане едно од најпрепознатливите лица на Балканот, таа помина низ години на теж ок живот, особено во детството.

Рано ја изгубила мајка си, дел од годините поминала во згриж увачки семејства, а нејзиниот татко не бил покрај неа.

Згора на тоа, нејзината мајка Анка била исф рлена од дома од родителите кога дознале дека е бремена, а таткото на Сораја не се грижел за неа.

Сораја потоа се вратила од Книн (Хрватска) во Црна Гора, но бидејќи не можела да ја издржува, нејзината мајка ја дала на посв ојување во семејство во Војводина.

– Не знам што се случи со нејзиниот татко, но знам дека сега многу добро се сложуваат. Пред да влезе во куќата на „Големиот брат“ цело време се слушале, изјави еднаш пријателката на Сораја, потврдувајќи дека таа денес има солидни односи со нејзиниот татко.

Меѓутоа, кога влегла во реалното шоу, за разлика од останатите кандидати, Сораја не го навела својот татко како итен контакт, туку пријател.

Сораја не почнала од нула, тврди таа. Како што наведува, своето богатство го изградила со свои раце.

-Мајка ми остави куќа, простории и земјиште, а јас не го потрошив, туку продолжив да работам и да множам недвижен имот.

Ја проширив куќата што ја добив од неа, и уредно ги издавам просториите. Вистина е дека не почнав од нула, но треба да имате способност да заработите уште повеќе од она што го добивате.

Затоа тврдам дека е потребно одвреме-навреме да се размислува како маж, за да можам да бидам самостојна и самодоволна до одредена граница – изјавила Сораја Вучелиќ во едно интервју.

Сораја Вучелиќ неодамна се породи и доби син како што напишавме погоре, а сега нејзиниот партнер, чиј идентитет се крие од јавноста, ја израдува со скап автомобил по повод Денот на жената.

Taa е се уште со бебето цело време, па нејзиниот партнер и таа синоќа не излегоа никаде, но тој ја повика да се симне во дворот.

Кога излегла надвор следелo изненадувањето, бидејќи пред нивниот дом видела огромен луксузен Mercedes Benz Maybach S class.

Беше многу возбудена, дури и плач еше поради ваквото внимание од нејзиниот емотивен партнер“, открил изворот, а пренесува Курир.

„Бев тро гната, бидејќи се работи, пред сè, за прекрасен гест. Автомобилот е удобен за мене и за бебето и тоа е она што е важно“, изјавила Сораја за Информер која го крие својот партнер од јавноста.

Инаку, овој подарок кој го добила згодната Србинка чини, ни повеќе ни помалку туку 270.000 евра.