Naslovna Magazin Се огласи Адам Лабунски по плукањето на излегување од Задруга

Се огласи Адам Лабунски по плукањето на излегување од Задруга

Реалити ѕвездата Адам Лабунски неодамна го напушти популарното српско шоу „Задруга“ и предизвика внимание во јавноста.

Лабунски беше еден од најпопуларните натпреварувачи на „Задруга“, српското шоу кое групира група на ѕвезди и обични луѓе во куќа каде што живеат заедно и се натпреваруваат за различни награди.

По неговото излегување, Лабунски се обрати на социјалните мрежи за да ги сподели своите впечатоци и искуства.

Во една од неговите објави, Лабунски ги критикуваше продуцентите на шоуто и ги обвини за манипулирање на натпреварувачите за нивна корист.

Со одлука на гледачите, македонскиот учесник во реалното шоу „Задруга“, пејачот Адам беше исфрлен од популарното регионално реално шоу.

На заминување, наместо со добро, дел од задругарите го испратија подмолно и со лошо.

Адам незнаејќи, доживеаја голема непријатност кога некои цимери го плукаа во грб при поздравување, а за оваа случка тој се осврна во интервју за српскот портал Пинк.рс.

Адам вели дека бил шокиран од нивните постапки, но не успеал да види кој точно го направил тоа.

-Ка тастрофа, не можев да поверувам! Излегувам од сала, влегувам во кола и гледам плуканици и флеки по мене, на десниот ракав од сакото. Не можев да видам кој ме плукна, луѓето велат дека бил Иван Маринковиќ, Валентина, Звездан…

Не знам точно кој е. Последниот поздрав, сепак им подавам рака: „Ајде луѓе, не е важно што се случило“, а ова им се допаѓа – вели Адам и додава:

„Ми покажаа суета, љубомора, непријателство, лични фрустрации. во овие шест месеци…“ .

Во студиото го пречека неговиот татко Ибро, кој немаше забелешки за неговото учество во реалното шоу, освен една работа:

-Видовте како се запознавме во студио, беше многу емотивно. Едвај чекав да го видам, жив е и здрав. Ми кажа дека сум одличен, семејството не ме обвинуваше за ништо, освен што во некои ситуации не реагирав пожестоко, што не возвратив.

Јас сум друг човек, не можев да се спуштам на нивното ниво – вели Адам, кој сепак има лошо мислење за Микица Бојаниќ и Лепи Миќа и додава:

-На почетокот добро се согласувавме. Потоа им се доверив за мојата бивша вереница, им кажав дел од моите тајни, а тие сето тоа го искористија против мене, видоа дека тоа е мојата слаба точка.

Кога бев гладен и нервозен, секогаш знаеја да го искористат моментот да ме прозиваат и да ме испровоцираат, да си го направат интересен, а мене да ми го отежнат престојот – изјави Адам за Пинк.рс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adam Labunski (@adamlabunski)