Naslovna Zivot Тијана во хaoc откако не влезе во финалето на српската Евровизија- еве...

Тијана во хaoc откако не влезе во финалето на српската Евровизија- еве кој ја утеши во ваква состојба

Тијана Дапчевиќ повеќе 20 години е во складен брак со сопругот Милан Дапчевиќ, и се родители на синот Вук кој има 14 години и е музички талентиран на мајка му.

Таа во последно време често објавува колку ужива во готвењето.

Тијана се пофали со своите вештини во кујната во шоуто „Гранд магазин“, но го коментираше и Јутјуб каналот на нејзината колешка Марија Шерифовиќ.

– Ништо не ми се допаѓаше за време на оваа пандемија, но се посветив на правење различни јадења, тоа го правев како занимација – рече пејачката.

Тијана потоа се осврна на новата „професија“ на нејзината колешка Марија Шерифовиќ, која започна да снима популарни влогови на Јутјуб, во која покажува како ги поминува своите денови.

– Мара нека си се држи до микрофонот“ , рече Тијана низ смеа и додаде: „

Марија е уметник, музичар, пејачка и никогаш нема да биде влогер, тоа е само момент на креативност“, искоиментира Тијана За Шерифовиќ.

Таа ретко споделува слики од сопругот Милан, а неодамна откри и зошто е тоа така.

Мил мој Дапче воопшто не сака да се слика, и секогаш едвај го уловувам за фотка. Сега успеав.

„Мојата карпа, и ветар во грб веќе 20 годинки. Баџица е надвор од контрола, затоа е матен, напиша Тијана.

Тијана сношти настапи на српскиот избор за Песна на Евровизија, со песната „Мамим“ и носеше епштен интересен фустан. А порталот Нова.рс даде ваков извештај од овој настан:

Кога зборуваме за првата полуфинална вечер на Евровизија ’23, најпознати имиња беа Тијана Дапчевиќ, Анџелина и Саво Перовиќ. Никој од нив не успеа да стигне до финалето.

Оваа година РТС избра 32 учесници на Евровизија. Повеќето луѓе не и се познати на пошироката јавност и најчесто се сметаат за алтернативни уметници, или пејачи-почетници и пејачи кои штотуку почнуваат да ја градат својата кариера.

Сепак, некои имиња се истакнаа на самиот почеток.

Поп-пејачката Тијана Дапчевиќ, со големо евровизиско искуство, потоа Саво Перовиќ, учесник на Задруга и пејач чија песна ја напиша Сајси МЦ, и на крајот Анџелина, која важеше за фаворит оваа година – како и минатата година, кога беше во финалето.

Никој од нив не успеа да стигне до финалето.

Во текот на изминатите недели Саво Перовиќ и Анџелина имаа огромна промоција во домашните медиуми.

А Тијана пак, се држеше настрана од неа, но важеше за најголема ѕвезда на овогодинешното натпреварување.

Публиката, пак, сметаше дека не треба да биде во финалето.

Меѓу осумте натпреварувачи, од шеснаесет, кои настапија во првата полуфинална вечер, во финалето се пласираа Стефан Ша, Принц, Чеги и Браќа Блуз Бенд, Борис Суботиќ, Лук Блек, Филип Балош, Наѓа Ордагиќ и „Emphaty Soul Project“.

Тијана објави стори- тоест видео кое покажува дека е во комлетен хаос во евровизиското натпреварување.

„Леле, што ни напарави ова финале“, коментираше Тијана.

А, околу неа се гледаат куп алишта и неред, а Тијана вели: Па, кој сето ова ќе го испере. А потоа, ја теши нејзиниот миленик, со кого објавила стори и напишала- љубов.