Naslovna Magazin Има неколку стана и куќа со 15 соби на море, родителите сега...

Има неколку стана и куќа со 15 соби на море, родителите сега ја продаваат се срамат од ќерката- ова е приказната за најзгодната учесничка на „Задруга“

Јавноста во петтата сезона на „Задруга“ ја запозна учесничката во реалното шоу Анѓела Ѓуричиќ (24) од Црна Гора, а сега интересот за деталите од нејзиниот живот не престанува.

Анѓела Ѓуричиќ се прослави кога се приклучи на „Задруга“. Атрактивната Црногорка привлече големо внимание со својот изглед и добро однесување.

При влегувањето во „Задруга“, Ѓуричиќ се претстави како фризерка, велејќи дека тоа ќе го направи кога ќе излезе од реалното шоу, иако тоа во меѓувреме не се случило.

– По „Задруга 5“ можеби дојде на ден-два да се види со семејството, но верувам дека цело време беше во Белград.

Тоа што зборуваше за фризер… Каков салон… Тоа е чиста глу пост, нејзината измислена приказна што ја објави во првата сезона – изјавиле нејзини познаници од Црна Гора, а ова го објави Блиц.рс

Таа пред неколку години изгледаше сосема поинаку, но освен усните не се знае што кор егирала на лицето.

Животот на Анџела го одбележа семејна та жна приказна, но таа никогаш не сакаше да зборува за тоа во реалното шоу.

– Не влегов поради тажн ата приказна. Мислам дека луѓето го коментираат и се збунети затоа што заинтригира многу луѓе. Се снајдов овде, но не се опуштив, не можам да се опуштам.

Сега повеќе се дружам со луѓе и се чувствувам малку поудобно. Се надевам дека ќе можам целосно да се опуштам – изјави таа.

Анџела се издвои од сите останати учесници во реалното шоу. Таа со своето однесување ги воодушеви и гледачите и другите натпреварувачи.

Гледачите се восхитуваа на сето она што го направи Ѓуричиќ, а нејзините родители беа многу горди на својата сакана.

Но, младата Црногорка од Ѓеновиќи кај Херцег Нови, низ регионот стана позната дури кога јавно пред камерите имаше врска Ѕвездан Славниќ.

Нејзините родители Љиљана и Велиша Ѓуричиќ биле горди на својата ќерка за време на Задруга 5 бидејќи таа била чиста девојка која не била во врска.

Таа на крајот сепак, му се покори на искусниот и 22 години постар Ѕвездан и на тој начин остави белег на целото семејство.

Семејството Ѓуричиќ е богато семејство, многу трудољубиво, кое своето богатство го заработи со чесна работа. Покрај прекрасната семејна куќа во Ѓеновиќи, имаат и стан во центарот на Херцег Нови, каде што живее нејзиниот брат.

Покрај овој стан имаат имот и во Подгорица, а како што велат соседите купиле и стан во Белград.

По срамот кој секојдневно го доживуваат бидејќи Ангела е постојано блиска со Ѕвездан и тоа јавно, пред камерите на шоуто „Задруга“, семејството решило да го продаде семејниот дом.

На горната страна од куќата, свртена кон автопатот, веќе некое време има табла за продажба.

Како што се вели околу Бока Которска, семејната куќа има 15 соби, исто толку бањи, а целиот прв кат го издаваат во текот на сезоната.

Куќата е на многу атрактивна локација, веднаш на границата со Кумбор, во близина на луксузното новоизградено Портонови, речиси на самиот брег.

Семејството поседува и неколку деловни дуќани, а порано се занимавале и со мотори, а соседите не се сигурни дали ги издавале или имале салон за продажба на мотори“, пишува Курир.рс