Naslovna Zivot Се огласи и Сања Кужет за состојбата со Снежена Ѓуришиќ во „Ѕвездите...

Се огласи и Сања Кужет за состојбата со Снежена Ѓуришиќ во „Ѕвездите на Гранд“ и ја кажа целата вистина

И, додека се во полн ек се снимањата на новите епизоди од музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, како што е познато, се случуваат неубави работи.

Од почетокот на јновата сезона, најголемата промена ја направи атрактивната водителка Сања Кужет.

Сања ја промени бојата на косата и сега е црна, стави шишки, a косата ја врза во пунџа, а никој не остана имун на нејзиниот нов имиџ.

Кужет инаку блескаше во црн фустан со светки, кој ја истакнуваше нејзината витка линија, а со промената на фризурата дополнително ги воодушеви сите, а комплиментите се редеа по социјалните мрежи.

– Браво, Сања личи на Моника Белучи со шишки. Видете, тоа е неверојатно – рекол Ѓорѓе Дејвид за време на снимањето.

Водителката на „Звезде Гранда“, Сања Кужет, своето слободно време го поминува во долги прошетки, а многу сака да џогира за да се одржи во форма.

Гостувајќи во емисијата „Гранд Магазин“ на сите гледачи им откри дека не сака да се шминка приватно и дека најмногу ужива во опуштена гардероба.

Иако, како што вели, некаде се очекува секогаш да бидат елегантно облечени и дотерани, не крие дека и се случува со денови да не се шминка.

– На луѓето многу им се допаѓа кога ме гледаат опуштена, кога не сум на сцената. А јас, токму поради тоа што се шминкам за на работа, се трудам слободното време да го поминувам на најрелаксиран можен начин.

Тоа ми се допаѓа и не се срамам од тоа – изјавила Сања во емисијата. Сања смета дека ако си задоволна од себе, тогаш немаш проблем со такви работи, а како што истакнува е многу исполнета.

На прашањето на водителката дали е вистина дека не сака селфи фотографии и дали навистина изјавила дека не знае да ги направи, Сања одговара потврдно и додава:

-Процесот на создавањето на селфи не е нималку наивен, бидејќи бара многу време, креативност и енергија. Ја немам таа сила, волја или амбиција ни приближно.

Вработените во една продавница каде пазарува Сања велат дека доаѓа по основни работи и многу е љубезна.

-Наша Сањичка. Колку е убава, и без шминка е многу убава. Вечера ја сретнав кога го носеше синот од училиште. Беше во некое опуштено издание, немаше ништо посебно на себе, а изгледаше убаво“, вели една сосетка.

Сања Кужет ги демантираше и обви нувањата на Душан Вукадиновиќ дека Снежана Ѓуришиќ му барала пари за да се пласира во следната рунда на Звездите на Гранд.

Водителката Сања Кужет ги коментираше неодамнешните случувања за наводниот пот куп во популарното музичко натпреварување.

Душан Вукадиновиќ заедно со мајка му ја обв ини Снежана Ѓуришиќ дека му бара пари за да продолжи понатаму, што го негираа сите нејзини колеги, вклучително и Саша Поповиќ.

„Секако дека жената ја потресе тоа, секој нормален би бил трогнат од тоа. Со оглед на тоа што има долга кариера и многу пати се покажала како човек, мислам дека тоа на било кој начин не ѝ се заканувало.

Сите ја поддржавме, вклучително и јас лично, мислам дека е целосно колегијално и во ред, така што апсолутно можам да потврдам дека во сите години работа никогаш не е донесен кредибилитетот на овој натпревар, ниту овој пат“, изјави Сања Кужет.

Таа ги коментираше и обви нувањата на кандидатот дека таа не му дала збор во емисијата.

„Искрено, тоа никаде не го прочитав. Што се однесува до мене лично, секогаш ги прашувам кандидатите дали сакаат да кажат нешто.

Ако каже дека не му дадов збор, веројатно во тој момент имало таква енергија, тоа е крајот. Не ги одам преку зборовите на оние кои велат да продолжиме понатаму.

Ретки се ситуации каде што има простор и кога и да видам дека има секогаш ги штитам. Знаете дека сум на нивна страна и дека секогаш балансирам меѓу нив и пор отата“, рече таа..

Потоа, Сања Киужет ја коментираше одлуката на Снежана да го туж и Вукадиновиќ.

„Ако оценката на Снежана е дека треба да ту жи, ја поддржувам дека оваа оценка е искрена. Не можам да се ставам во нејзина кожа и да кажам што би направила во таа ситуација“, вели Сања.