Naslovna Magazin Вики лом ја направи Ана Бекута во „Ѕвездите на Гранд“, се вмеша...

Вики лом ја направи Ана Бекута во „Ѕвездите на Гранд“, се вмеша и Саша Поповиќ

Фолк- пејачката Ана Бекута во една прилика објави своја стара фотографија, на која малкумина би ја препознале, а на неа е потпишана со своето вистинско име. Таа им испрати силна порака на жените и мотивираше многу дами.

Имено, пејачката истакна дека и таа, како и многу жени, била меѓу оние на кои другите сакале да ѝ го изберат патот на животот. Сепак, таа, како и многу други жени со својата храброст и сила, успеала во тоа што е денес.

– На секоја жена во Србија некој се обиде да го ѝ избере патот. Многу од нив ја сменија историјата. Mногумина од нив имаат големи успеси, жр тви, – започна Бекута.

Како и да е, овој ден особено го посветувам на жени за кои никогаш не сме чуле, но кои беа доволно силни да ги променат своите животи и да одбијат да го земат она што некој друг го избра за нив – напиша Ана.

На оваа фотографија е девојка која исто така сакаше да избере свој пат. Нејзиното име е Нада Полиќ и по неколку децении откако е направена оваа фотографија, таа дефинитивно не стана она што го предвидуваа лош ите луѓе.

На оваа фотографија е девојка која исто така сакаше да избере свој пат. Нејзиното име е Нада Полиќ и по неколку децении откако е направена оваа фотографија, таа дефинитивно не стана она што го предвидуваа лошите луѓе.

Од првото појавување, Ана Бекута важи за една од најдобрите пејачки на Балканот, но и некој што ретко зборува за нејзиниот приватен живот, па малку се знае за тоа како и зошто го сменила името, но и во што знае презимето на Бекута во превод.

Во емисијата „Печат на времето“ таа му ја отвори душата на авторот Горан Јовановиќ и откри многу досега непознати детали од нејзиниот живот, меѓу другото и за тоа како го добила својот прекар.

– Работев во кафуле за да преживеам. Во еден момент ми здосади работата во кафуле, и направивме план да го најдеме композиторот Предраг Вуковиќ Вукас.

Тој тогаш имаше прекрасен албум за Нада Топчагиќ „Те повикувам“.

Ми го смени името во Ана затоа што имаше многу успешни Нада – Топчагиќ, Обриќ, Кнежевиќ, Мамула …

Всушност, моето име беше спонзорирано од покојната Лидија Хабиќ која беше уредник на ПГП, таа рече дека треба да го земам презимето Бекута, – рече Ана.

Музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранда“ со години е најгледаното шоу во целиот регион.

Оваа сабота започнува емитувањето на третото коло од музичката програма, кое станува се понапнато.

Жирито напорно работеше со своите кандидати, а оваа сабота ќе имате можност да видите жестоки расправии меѓу жирито кои досега не се видени.

Имено, Ана Бекута и Вики Миљковиќ жест око се скараа и си фрлија низа нав реди, а Бекута во еден момент ѝ рече на колешката за пеењето на кандидатката на која Вики ѝ е ментор.в

„Да знаеше нешто за музиката, немаше да и ја дадеш таа песна. Вики не го криеше бес от, а останатите членови на жирито се вмешаа во се, па летаа перд уви.

Саша Поповиќ се вмеша во оваа кавга меѓу Вики и Ана, а не пропушти прилика да се пошегува на сметка на Цеца, а таа во свој стил му одговори.