Naslovna Zivot Можеби најубавото место на земјата -Лила се јави од рајот (ФОТО)

Можеби најубавото место на земјата -Лила се јави од рајот (ФОТО)

Минаатат година во октомври, Лила Фикиповска или Стојановска го прослави роденден во одбрано друштво, во еден познат скопски ресторан, во одбрано друштво.

Драган Темелков- Џони познатиот пејач кој е еден од најпознатите за ночните журки кај нас, пееше специјално за неа.

Сама по себе, Лила е бренд. Таа веќе 11 години го води квизот „Се или нешто“ за кој во една прилика изјави:

– Во овие сезони имало навистина интересни натпреварувачи и интересни случки за паметење, но јас би издвоила цела една емисија, не само случка.

Мојот проект на животот” “СЕ ИЛИ НЕШТО” уште една нова сезона на Сител Тв..Вложивме многу љубов, труд и работа за да ве забавувавме и драго ми е што успеавме во тоа затоа што рејтинзите сите овие години го докажуваат тоа.

Бидете со нас и сега нема да ве разочараме“, најави Лила во една прилика.

Минатата ходина, многу медиуми го пренесоа статусот на популарниот водител Зоран (ФАЦИ) Василевски, во кој тој прилично нервозно, им одговори на сите душегрижници околу здравјето на неговата најдобра пријателка, Лила Филиповска.

Зоки Фаци искрено се обрати на стори на Инста и раскажа приказна за здравјето на Лила, нешто што досега не е познато во јавноста. Тој во обраќањето напомена дека нашата позната водителка носи перика.

„Дечки јас немам твитер, ама некои од вас ми праќаат во инбокс коментари поврзани со мојата драга пријателка Лила Филиповска, и стварно да ви се из нае… на сите све живо и диво што имате.

Зошто мора Лила да ви каже зошто носи перика? Зошто мора да ви каже низ се што помина оваа година, низ пеколот, и зошто мора да ви каже какви здравствени проблеми има? Да даде Господ, се што таа помина да поминете пута три!

Еве, најискрено ви кажувам. Не го кажувам ова од злоба, туку го кажувам од бес. Затоа што сте себични говеда, затоа што сте луѓе без чувсtва, затоа што сте луѓе и нација клошарска, нискобуџетна…

Според ова што Василевски го кажува, алудира дека нашата позната водителка најверојатно се борела со потешко забо лување.“

Лила за ова молчеше се до денот кога го прослави својот роденден. Таа повторно не откри детали, но сепак проговори со што се соочувала во изминатиот период.

-Што не боли-тоа не е живот, што не поминува тоа не е среќа. Синоќа имав една прекрасна вечер, вечер за паметење !

Имам многу за кажување ама ќе бидм кратка… благодарам на сите што ми пружија рака, љубов и поддршка. Што дојдоа и ми ја разубавеа вечерта.

На другар ми Никола Дион, за организацијата за се да биде како сум замислила и секако целиот тим.

На омилениот лик на ноќните журки Драган Темелков, кој иако преморен дојде и направи журка за паметење.

На другарка ми Елена Лука која со нејзиниот тим ме дотераа како снегулка. На “друже” Биљана од Моцарт, што ми ги исполнува сите замислени желби кога е роденденската торта во прашање.

И на сите Вас што пеевте и игравте заедно со мене , за многуте подароци и цвекиња како да имам цвеќара. ВЕ САКАМ И САМО ГОСПОД ДА НЀ ДАРУВА СО ЗДРАВЈЕ И СРЕЌА !!!“, напиша Лила пом роденденот.

На забавата секако бил и синот Филип, и како што се гледа од сторињата кои таа ги објави, бил еден од највеслеите на оваа журка, тој играл и пеел за својата мајка.

Лила објави нова слика и тоа од Маурициус, како е до колена влезена до океанот и напиша: Поздрав од рајот на индиски океан … Маурициус оваа недела сме твои гости“.

Таа на оваа објава доби доста коментари, а еден од нов вели: Како старо вино убава, и во право е, Лила е навистина како старо вино- што позрела тоа поубава.