Naslovna Zivot Елена Велевска слабее и води здрав живот- сподели многу интересна слика

Елена Велевска слабее и води здрав живот- сподели многу интересна слика

Елена Велевска е прв избор е за семејни веселби и слични манифестации, а често патува во дијаспората каде што ги полни клубовите и арените.

Велевска е една од нашите најпознати и најквалитетни фолк изведувачи, која има завидна кариера веќе долги години.

– Моментално работам на мојот албум кој е насловен ,,Ѓердан за душата” во кој ќе има неколку одлични песни, меѓу кои една со ќерка ми.

Заедно снимивме дует со ќерката Софија која наскоро ќе полни 15 години, песната е одличен дијалог и однос на мајка и ќерка.

Ќерка ми уште од помали години изразуваше љубов кон музиката, а и ги следеше и музичите шоуа и аудиции, а јас немав толку време да одиме по тие настани.

Па решив преку мене да направиме нешто што ќе ја вивне и побрзо би и донело просперитет, и така решивме да направиме нешто заедничко.

Ќерка ми уште од помали години изразуваше љубов кон музиката, а и ги следеше и музичите шоуа и аудиции, а јас немав толку време да одиме по тие настани.

Па решив преку мене да направиме нешто што ќе ја вивне и побрзо би и донело просперитет, и така решивме да направиме нешто заедничко.

Сега се’ е во најдобар ред. Мене и поранешниот сопруг секако ќе не врзуваат нашите три деца. Подобро да останеме во пријателски односи, отколку ова да оди до бесконечност, сепак како јавна личност гледав да најдам баланс и сега подобро функционираме разведени отколку во брак.

– Софија и Марко се малку поголеми од Калија, таа апсолутно не сакаше да го прифати разводот, но сега си живее со мене во Прилеп.

А со поголемите деца ситуацијата е малку поразлична. Бидејќи тие се израснати во Охрид и си сакаат таму да бидат и да учат.

– За сега имаме разбирање, а за натаму ќе видиме што ќе биде. Инаку јас сум започнала во кафеана и не се срамам да настапувам, раскажа во Бекстејџ Елена.

Јас ги бирам местата каде ќе настапувам, а мојат цена ги ограничува местата каде да можам да пејам, а каде не. Јас сум скапа пејачка.

Непристојни понуди имало од секогаш, но можам да кажам дека порано ги имаше повеќе, кажа Елена Велевска во емисијата Г-Карпет во една прилика.

Музиката е скап бизнис, треба да се инвестира доволно за да се успее. Сите ми велат зошто во најголемата кри за ти правиш албум?

– За да успеам и да опстанам на оваа сцена морам да инвестирам за да имам поврат на тоа. А со тоа и настапите ќе се зголемат.

Елена Велевска шерн едно свои стори со кое сака да покаже дека води здрав живот и дека сака спортска облека.

Таа наутро очигледно дека џогира, и е облечена во дуксер. во пвој спортски аутфит, подготвена за нови предизвици, Елена на своите обожаватели им посака добро утро.