Naslovna Zivot Поради Снежана Ѓуришиќ, баба ми беше примена во бoлницa- Се огласи Рада...

Поради Снежана Ѓуришиќ, баба ми беше примена во бoлницa- Се огласи Рада Манојловиќ со вистинска приказна

Пејачката Рада Манојловиќ реши да проговори за неодамнешната афе ра на натпреварот „Ѕвезде Гранда“ на кој своевремено учествуваше.

Убавата Рада решила јавно да истакне како и оди во бизнисот со оглед на тоа што нејзината сестра Маја и е менаџер.

– Многу колеги ме поддржаа откако кажав се за поранешниот менаџер, тие тоа го направија. Најдолгиот разговор го имав со Андреана Чекиќ.

И таа знае некои работи од порано. Разговаравме буквално два часа, детално за се. Ме поддржа, се разбира, како и не би… Ми рече дека сум постапила правилно, како и многу други.

Ми велат дека нема никој не е подобар од сестра ми за тоа, дека никој не ме сака како сестра ми, се разбира. Менаџерката најмногу ме чува!

Доволна ми е сестра ми и доволно ми е името кое, фала богу, го направив – рече Рада Манојловиќ пред камерите на ТВ Блиц.

– Дури сега сфаќам колку покани, барања, и колку настапи имам договорено во Србија! Одамна не работам овде, па почнав да размислувам: „За што се работи?“…

Човече, јас работам во Хрватска, Босна, дијаспора, не овде, се прашував дали овде помалку ме сакаат. .. Сепак, разбравме што е тоа. Не е важно…

Сега имам закажано повеќе од 10 настапи во клубови со нас во наредниот период – призна Манојловиќ.

– Веќе сме на пат кон купување стан! Толку кажува, па кога некој ќе застане за тебе… Маја работи многу, и реков да не ми зема многу пари сега како некои… (смеа) – истакна пејачката.

Потоа, Рада зборувала за состојбата во „ Звездите на Гранд“, кога актуелниот натпреварувач Душан Вукадиновиќ и неговото семејство ја обви нија Снежана Ѓуришиќ за пот куп.

– Ја знам Снежана, зборувам од моја гледна точка… никому не држев свеќа, но мислам дека тоа не е вистина. Знам како поминав на натпреварот, а сите други со мене…

Никој никогаш ништо не ми побара. Снежана ми помогна повеќе пати, ми позајми перики за видеа, како и кога мојата нана беше болна.

И се јавив во два часот по полноќ, за преку партнерот Вања, доктор, да ја примат на Итна помош или нешто слично, веднаш и помогна да заврши со најдобрите доктори…

Мене, сега ми е чудна оваа приказна, не можам да кажам ништо лошо за жената- што би рекла?

Нема да кажам дека некој лаже, но мислам дека не е реално – заклучи Рада за Блиц.