Naslovna Zivot Еве што кажа Марија Шерифовиќ за ситуацијата во „Ѕвездите на Гранд“, се...

Еве што кажа Марија Шерифовиќ за ситуацијата во „Ѕвездите на Гранд“, се огласија нејзини блиски

За време на пандемијата, Марија Шерифовиќ отвори Јутјуб канал, и во една прилика даваше одговори на разни теми и откри непознати детали од нејзиниот приватен живот.

На почетокот рече дека се чувствува добро, дека е жива и здрава, а потоа истакна дека и е малку досадно.

-Поминаа сите можни прослави, слави, дочеци. Се здебелев максимално. Сега сето ова треба полесно да се истрпи – рече Марија Шерифовиќ на нејзиниот препознатлив начин.

На која возраст го имаше првиот бакнеж? – Не можам да се сетам, но мислам дека тоа беше во основно училиште на возраст од 13, 14 години. Дали мислите за себе дека сте фер и добра личност?

-Кога правев анализа, ми рекоа дека немам апсолутно никаква средина, што значи дека сум прекрасна, фер и добра личност или сум ѓу бре невидено.

Како се справувате со негативните коментари и предрасуди?

-Ова е сериозно прашање и тешка тема. Не знам од каде да започнам. Јас сум навикната да ме сакаат или не ме сакаат и до некаде тоа е во ред.

Би било без врска ако сите ме сакаат. Едноставно, сфатив дека ова е само мојот живот.

Бидејќи, најголемиот проблем кај луѓето кои се занимаваат со јавна работа е што во моментот кога ќе почнете да водите премногу грижа и да исправате работи за кои луѓето масовно или помалку масовно ви замеруваат.

Исто така зависи и од тоа како првично гледате дека тоа не е некој добронамерен совет, тоа е крајот за вас“, изјавила Шерифоиќ која е дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а ова шоу сега е актуелно по една неубава работа.

Кандидатот од Подгорица Душан Вукадиновиќ не напредуваше во понатамошниот тек на натпреварувањето, а неговата мајка Ната Вукадиновиќ упати низа обви нувања против Снежана Ѓуришиќ, која најави туж ба во своја одбрана.

Таа тврдеше дека член на жирито наводно и побарал пари за да може синот да и помине понатаму во натпреварувањето, а за оваа приказна пишуваат сите регионални медиуми на големо.

Во оваа прилика се огласија и другите членови на жирито на натпреварот „Ѕвезде Гранда“, Александар Милиќ Мили застана во одбрана на својот колега.

Саша Поповиќ дури објави порака што Вукадиновиќ и ја испратил на Снежана Ѓуришиќ и рекол дека „тој има дија гноза“.

Сепак, Ана Бекута и Марија Шерифовиќ до денеска останаа воздржани во врска со оваа состојба што ја тресе Звезде Гранда. Масло на ог нот со својата изјава додаде Аца Лукас.

Тој посочи дека пари од кандидатите земаат оние ментори кои ќе им налетаат на прегратка кога ќе победат.

Во оваа прилика сега се огласи и ПР тимот на Марија и истакна дека Шерифовиќ сигурно не се нашла во изјавата на Лукас.

„Немаме што да рекламираме затоа што Поповиќ ја даде својата изјава и тоа е повеќе работа на шефот на продукцијата „Гранд“, а не на неа како член на стручното жири.

Таа апсолутно не се прозва во некои коментари, секој има свои борби, затоа таа не коментираше ништо и нема да се рекламира по тоа прашање“, велат од тимот на Марија Шерифовиќ.