Naslovna Magazin Мајката на кандидат на „Ѕвездите на Гранд“ ѝ се пушти на Цеца-...

Мајката на кандидат на „Ѕвездите на Гранд“ ѝ се пушти на Цеца- таа води кампања против мене

Во една прилика, Цеца Ражњатовиќ гостуваше во емисијата „Зора“ на ТВ Пинк, а малкумина забележаа дека Цеца имаше идентично парче облека за уште две гостувања.

Цеца Ражнатовиќ носеше проѕирна црна кошула со јака, црни панталони и рамни, длабоки чизми во иста боја, а своето елегантно издание го надополни со прстени и со очила за сонце.

Малкумина забележаа дека Цеца се појавува на Пинк ТВ по трет пат во елегантна кошула со јака.

Таа минатата година два пати гостуваше во емисијата „Хит твит“ и носеше црна кошула со јака, само со кратки ракави.

Пејачката носеше идентична кошула во споменатото шоу за време на гостувањето, а овојпат беше поинаков модел. Изборот на Ражнатовиќ изгледа многу елегантно и убаво, а јаката одлично ѝ прилега.

Мајката на кандидатот Душан Вукадиновиќ, Ната Вукадиновиќ, која ја обв ини Снежана Ѓуришиќ дека и бара пари за нејзиниот син да оди во четвртиот круг, сега се нафрли на Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Мајката повторно ја контактираше редакцијата на Курир.рс бидејќи и пречеше што Цеца застана на страната на Снежана Ѓуришиќ.

– Морам да го истуркам ова до крај. Кога слушнав коментари од Цеца Ражнатовиќ дека денеска пред пет милиони луѓе ме нарече кри-мин-алец, останав затечена.

Замислете ако жената која никогаш не згазнала на мравка се нарекува така, дали знаете што значи да се нарече некој со овие зборови?

Ќе се обидам да се заштитам себеси и моето семејство.

-Не знам, останувам на нозе да слушаат што вели таа жена. Ме погоди како Снежана Ѓуришиќ што ме уценува и контролира.

За Цеца немам зборови, ако знае некоја дамка во мојот живот, да ме нарече така, срамота е.

Бидејќи сакав моето дете да направи нешто таму, јас гледав да го заштитам моето дете – тврди Ната.

На прашањето дали очекува туж ба од Гранд или Снежана, таа вели:

– Таа може да поднесе 55 тужби. Имаше дваесет луѓе кога таа дојде да ме бара. Зошто дојде да ме бара? Таа дојде да ме бара да ме ре-ке-тира.

По учеството на кандидатката не дојде ментор да бара родители, само таа. Не ми бараше пари писмено, туку ме праша очи во очи – се уште стои зад нејзините зборови Вукадиновиќ.