Naslovna Zivot За Елена од Cител летото дојде, во вакво фуcтанче се појави на...

За Елена од Cител летото дојде, во вакво фуcтанче се појави на Утринска програма (ФОТО)

Убаво си е убаво за сечие око, а оваа изрека секако важи за убавата водителка Елена Стојановска, која е  доста интересна за јавноста.

Елена ја води утринската програма на „Сител“ која се вика „Ја сакам Македонија“, и е една од омилените водителки на домашните телевизии воопшто.

Велат дека ако жена добие комплимент од жена, тоа е оној вистинскиот, а тоа ѝ се случи на Елена во една прилика, кога неколку познати жени ја исфалија.

Тоа се слуи кога Елена таа замина на одмор на Карибите и објави слики од ова егзотично место.

А оние кои ја пофалија дека убаво изгледа се на кои колешките Снеже Велков, Александра Илиевска, Цеце Трајковска, како и од пејачката Лидија Кочовска.

Сите овие наши познати жени, на Елена ѝ искоментираа слични нешта, во стилот дека Карибите ѝ годат и оти би требало таму да остане.

А, приказната на Елена Стојановска не започнува од Тв екраните, туку од различен медиум.

Таа пред микрофонот е од многу мала, но не пред ТВ каметрите, туку пред радио микрофонот.

Ја има водено  саботната радио емисија „Наши графити “на Втора програма Македонско радио. Таму остана до 2016 .

Потоа, таа водеше емисија на Сити радио, и за овој медиум има кажано дека биланејзина најголема и најдолга радио приказна.

А, потоа, од раио почнала на ТВ на свои 18 години со емисијата 100% на А1 телевизија.

Потоа, нејзината медиумска приказна продолжува со ТВ Сител и утринската „Ја сакам Македонија“. Во својата кариера, Елена имала имали прекини, но сепак вака во бројки е прилично долг период.

Елена во една прилика има кажано дека за неа радиото направило да има брза течна мисла,но и да се снаоѓа во повеќе ситуации.

Исто така истакна и дека телевизијата пак си има свои придобивки, присутноста на тв екраните е фантастична промоција за некој што решил да се занимава со оваа работа.

Елена, исто така верува и секој човек мора да работи на себе, во секој домен. за себе рече дека секогаш многу сакала да учи, и на училиште била таква, а таква е и сега, во професијата.

Елена е од оне жени кои не се потпираат на случајност, и верува дека, кога се трудиш, кога работиш тоа еден ден секако ќе се исплати.

Таа е ќерка на Илина и сопруга на Огнен, и е доста посветена семејна жена, ама сака и да се забавува со другарите за викенди.

Елена за себе има кажано дека модата има важно место во нејзиниот живот, и дека затоа што е вага сум во хороскоп, ги сака убавите нешта.

Се обидува да биде убаво облечена во склад со пригодата, но исто така многу си сака обожавам да гледаа ревии, документарни филмови за големите креатори.

Очигледно дека дојде пролет, а може да се рече и лето за убавата Елена од ТВ Сител. Таа на стори на Инста се готна, тоест се снимаше во интересен аутфит.

Елена облече шарено фустанче, ги откри нозете, и со видео им се заблагодари на своите соработници кои убаво ја дотерале изминатава недела.

А Елена, вака облечена сигурно дека им ги разубавува секојдневието на своите гледачи.