Naslovna Zivot Гоца Тржан лом ја направија, кажа дека е супер кога мажите од...

Гоца Тржан лом ја направија, кажа дека е супер кога мажите од камиони и градежни работници им дофрлаат на жените

Гоца Тржанво една прилика беше во Прага со сопругот Раша Новаковиќ поради инв итро оплодување, а потоа се врати во Србија и испраќаше силни пораки до сите жени кои се бо рат за потомство..

– Јас само би сакала да им кажам на сите парови дека животот е премногу краток за да се одрази на тоа што мисли околината.

Сè во животот е само позитивна мисла, исклучително е важно да се знае дека без биолошко дете не значи дека сте помалку добра личност или дека не сте достојни…

Дека Бог ве сака помалку или дека не сте способни родители. Познавам многу луѓе кои имаат посвоено деца и кои успеале да дадат голема љубов.

Родителството само по себе е прекрасна работа и истовремено најтешко. Треба да бидете искрени едни со други за тоа колку ви се важни потомците во вашата емотивна врска.

Постојат мажи кои се подготвени да останат без своето биолошко дете, затоа што сакаат жена и обратно.

Важно е да бидете искрени едни со други. Дали вашето биолошко продолжение е лепилото што ќе ве поврзе заедно или не е така“, рече Гоца.

Ќерката на Гоца Тржан, од бракот со поранешниот сопруг Иван Маринковиќ, не сака да се експонира во јавноста, но пејачката во една прилика реши да ја покаже својата наследничка, а Лена е убава како мајка ѝ.

На прашањето за нејзината прва брачна ноќ со Раша, Гоца одговори на нејзиниот хумористичен начин во емисијата „Премиер“:

– Трета брачна ноќ … Па, јас сигурно не ја изгубив не ви-но ста, ако тоа ве интересира. Потоа зборуваше за тоа што е совршен брак за неа.

Совршен брак е оној во кој имате партнер кого го прифаќате таков каков што е, и кој ве прифаќа онакви какви што сте и ужива во тоа.

Пејачката Гоца Тржан ги изненади сите со својата изјава, поради што наиде на негативни коментари од твитерџиите.

Имено, Гоца ги прашала припадничките на понежниот пол зошто се бунтуваат ако мажите ги им дофрлаат на улица поради нивниот физички изглед.

„Дали ти се случило на улица да ти дофрлат нешто од кола или од зграда: „Еј, мала, добра си“?

Дали тоа ве воз немирува“, праша Гоца, а потоа и додаде:

„Што има овде толку лошо, дали си нормален? Па, да ги нема тие момците, камионџиите, никој никогаш нема да ти каже дека си добро пиле, никој не те забележува“, рече Гоца и почна гласно да се смее.

Оваа нејзина изјава почна да се шири на Твитер.

„Не го очекував тоа од мајка на тинејџерка“. „Но колку лошо да си опуштена додека кажуваш такви работи, да си мајка на женско дете…

„Искрено ништо не е смешно во овој клип“, Куку колку сра мно“, „Добро Гоцо не е наш проблем што си им убава само на градежните работници“, напишале корисниците на гореспоменатата мрежа.