Naslovna Magazin Цеца незгодно седна, па несакајќи ѝ се крена фустанчето – во вакво...

Цеца незгодно седна, па несакајќи ѝ се крена фустанчето – во вакво издание не сме ја виделе (ФОТО)

Откако зачекори на естрадата, Цеца Ражнатовиќ никого не остави рамнодушен со својот стас и глас.

Ако годините се само бројка, вистински пример е балканската дива која храбро чекори низ петтата деценија од животот, секогаш во топ форма со широка насмевка на лицето.

Откако се објави дека Јелена Карлеуша повеќе нема да биде член на жирито во „Звезда Гранда“, а на нејзино место ќе дојде Светлана Цеца Ражнатовиќ, ова предизвика ш-ок во јавноста, но и ја потресе регионалната сцена.

Директорот на музичката продукција на „Гранда“, композиторот Александар Милиќ Мили, зборуваше во оваа прилика и за Телеграф Џетсет откри како се променил еден од водечките членови на жирито.

На почетокот, тој самиот призна дека информацијата предизвикала голем ш ок.

– Тоа е шок, но добар ш ок! Со нетрпение ја очекувам оваа промена, мислам дека целото шоу ќе добие нова димензија. Цеца е моја соработничка 20 години, направивме девет албуми заедно, некои од најголемите концерти, па мило ми е што ја гледам како член на жирито. Таквата aвезда го има вистинското место во жирито на „Звезда Гранда“ – рече Мили.

На прашањето дали имало конф-ликти помеѓу продукцијата на „Гранд“ и Јелена Карлеуша, Мили рече:

– Промените се прашање на деловната политика на „Гранд“. Јелена даде многу од себе за овие шест години и секогаш е добредојдена во „Гранд“. Едноставно кажано, промената е нешто што е природно и се случува.

Тој нагласи дека немало конфликт или кавга со Карлеуша.

– Не, не, навистина немавме никаков конфликт.

Иако Јелена беше испратена од шоуто на пријателски начин, Мили се смееше на прашањето дали ќе ги пропушти нивните познати расправии во шоуто.

– Не (смеа), но морам да кажам дека сум во добри односи со сите и дека тоа е шоу – рече Милиќ за Телеграф.

– Гранд напредува и визуелно и во однос на продукцијата, така што многу промени ги очекуваат гледачите. Ве очекува фантастична сезона – објави член на продукцијата „Гранд“.

Да потсетиме, Гранд продукција неодамна објави дека во претстојната сезона „Звезда Гранда“ повеќе нема да биде Јелена, туку Цеца, што предизвика големо внимание и шок во јавноста, а Цеца веќе си тера уште една сезона во ова шоу.

Како што рекоа тогаш од Гранд продукција, тие се сигурни дека одличната музичка кариера, искуство и знаење на Цеца ќе бидат ветер во грбот на новите учесници во оваа натпреварувачка шоу програма.

-Благодарни сме на досегашната членка на жирито, Јелена Карлеуша, за нејзината долгогодишна соработка на овој проект и се што направи за учесниците, а Гранд продукција останува куќата во која Јелена е секогаш добредојдена – објавија од оваа продуцентска куќа.

Популарниот водител го откри своето мислење за Цеца како член на жирито и призна дали е изненаден што тоа ќе биде таа.

-Не можам да кажам ништо посебно за тоа, бидејќи се уште немавме официјален состанок на кој ќе ја соопштат одлуката.

Видов дека е издадена изјава, но не би навлегувал во тоа. Што се однесува до мене, не ми е грижа, во оваа работа сум 30 години, работам со сите и сите се добредојдени – рече Воја минатата година.

Иако наскоро по втор пат ќе ја игра улогата на баба, пејачката се чувствува млада во душата и се облекува соодветно.

Најновиот стајлинг на Цеца ги воодушеви сите нејзини фанови, особено женската популација.

Цеца Ражнатовиќ објави видео на Инстаграм и покажа како се облекува, а сите се согласија дека изгледа како милион долари.

Фолкeрката овој пат се одлучи за мини син фустан со светки и изразено длабоко деколте што ги привлече сите погледи.

Целиот имиџ го заокружила со мрежести чорапи, а посебна доза на се ксапил додала со скап накит.

Сепак, таа незгодно седна на задното седиште од автомобилот, па фустанчето се крена повеќе од тоа што е вообичаено.