Naslovna Zivot Дијана приведи ме, крив сум! Мажите „паѓаат на колена“ кога ќе ги...

Дијана приведи ме, крив сум! Мажите „паѓаат на колена“ кога ќе ги сопре најубавата џандарка (ФОТО)

Дијана Рамирез е полицајка од Колумбија која стекна светска популарност поради нејзиниот многу атрактивен изглед.

Таа се здоби со популарност на глобално ниво поради нејзиниот атрактивен изглед и мажите ширум светот изјавија дека се заљубени во неа. И не само тоа, тие „молат“ барем таа да им стави лисици.

Вакви коментари оставаат под сликите на нејзиниот Инстаграм профил.

Чест и е да се бори против криминалот и модата, а работата на интернет инфлуенсер не е нешто што спаѓа во нејзиниот интерес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Ramirez (@dianelly_17)

-Да имав шанса повторно да изберам што ќе правам, не би се двоумела ниту за момент и повторно би избрала да станам полицајка.

Станав ова што сум сега благодарение на оваа институција, ја започнува приказната Дијана.

Таа рече дека никогаш нема да се откаже од кариерата за други професии како моделирање или да биде инфлуенсер.

– Сè во мојот живот ѝ должам на националната полиција, која ме направи професионалец и жена што сум денес – додава таа.

Таа неодамна беше номинирана за личност во полициските сили што имаше најголемо влијание врз колумбиското општество.

Оваа награда се однесува и се доделува на оние кои со својот пример и професионализам создаваат дигитална содржина која допира до голем број луѓе.

– Чест ми е да ја претставувам полицијата со оваа номинација. Социјалните мрежи ја покажуваат мојата работа, труд и посветеност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Ramirez (@dianelly_17)

Сите заедно придонесуваме за напредокот на нашето општество како и за напредокот на нашата земја, заклучува Дијана.

Под секоја фотографија на Дијана може да се видат бројни коментари од нејзините фанови. Повеќето од нив се во машката популација, се разбира.

Само дел од коментарите се: „Најубавата полицајка на светот“; „

Убава, згодна и харизматична – што повеќе би можеле да побарате од една жена? и „Убава е, ја сакам!“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Ramirez (@dianelly_17)