Naslovna Zivot Прија го послушала Филип за оваа одлука, а поради тоа остро ѝ...

Прија го послушала Филип за оваа одлука, а поради тоа остро ѝ се „пушти“ Ана Николиќ

Александра Пријовиќ закажа голем солистички концерт во Арена на 29 септември, а само осум дена подоцна на истата сцена ќе биде нејзината колешка Ана Николиќ.

Набрзо почнаа да кружат приказни за Прија дека со ова ја понизила својата колешка, а Александра се огласи и рече дека тоа не е вистина.

„Концертот во Арена го закажав пред една година, но не зборував за тоа јавно.

Приказните дека сакав да ја поткопам Ана не се точни. Напротив, ја ценам и почитувам Ана.

Секој од нас има свја публика, па сигурна сум дека ќе биде одлично и за двете атмосфера. Не градам кариера на скан дали. Ако на публиката не и се допаѓаат моите песни, ниеден скан дал на светот нема да ми помогне“, рече Александра..

Потоа, и објасни зошто го избрала тој датум за својот прв солистички концерт.

„Најпрво сакав да одржам концерт на 22 септември, на мојот роденден. Но тој датум беше зафатен, па го одложив за седум дена“, изјави пејачката.

Потоа откри дека концертот ќе го носи името на нејзиниот прв хит. „Од исток на запад“, бидејќи така сакал нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ.

“Веднаш го послушав, бидејќи обично е во право за сè што ми кажува за мојата кариера. Секогаш кога ми кажуваше: “Оваа песна ќе биде хит”, тоа беше така.

Се сомневав во успехот на песната “Тотална анестезија”, како и многу луѓе околу нас.

И рече дека за песната е добро да се помине и беше во право. Затоа секогаш го слушам кога избирам песни“, изјави Прија.

Сега во оваа прилика се огласи и Ана Николиќ која на своето Инстаграм стори порача:

„Доказ дека Пријовиќ не ја кажува вистината! Ова е од официјалната страна www.starkarena.co.rs.

Нема најава за концертот на Александра, а мојот е закажан уште во декември во 2022 година и билетите се пуштени во продажба.

Немам ништо против неа и нејзиниот концерт, бидејќи јас ќе уживам во мојот со мојата публика“.

Ана Николиќ по долга пауза се врати на сцената дури 35 килограми послаба.

Пред две години од 95 килограми паднала на 58, а вели дека ослабела и покрај бившиот сопруг Стефан Ѓуриќ Раста бидејќи и рекол дека дебела жена може да пее само во супермаркет.

“Гне вот и инаетот кон Раста ме натера да ослабам! Ми ​​рече дека можам да настапувам само на пазар, затоа што изгледам како касиерка.

Затоа во една емисија ги поздравив касиерите, против кои немам ништо”, изјавила Ана Николиќ и призна дека не очекувала да биде толку гру б, објави Mondo.rs