Naslovna Zivot По долго време, Брејк се појави во јавноста- многу жени „пaднaa во...

По долго време, Брејк се појави во јавноста- многу жени „пaднaa во нecвecт“ од овој негов гест (ВИДЕО)

Драгана Клопчевска ја паметиме како Мис на Македонија. Подоцна, таа се повлече од оваа професија и сега има свој сопствен бизнис. Драгана му е сопруга на Дарко Гелев- Брејк, пејач и сопственик на радио станици.

Во една прилика, за Фешнел, таа откри како се запознале со популарниот пејач, автор и бизнисмен. Дарко е прв братучед на нејзин школски другар и одамна се познавале.

После многу години се виделе повторно, почнале да излегуваат на кафе и со тек на времето сфатиле дека се создадени еден за друг.

Драгана во една прилика, во женски магазин зборуваше како се негува и како со години изгледа толку добро, скоро и непроменето.

-Со линијата никогаш сум немала проблем па таа среќа ќе си ја препишам на добрите гени од моите родители.

После бременостите за кратко се враќав на старата килажа, посебно после втората.

Имам фустани стари и по 15/20 години кои се уште ми се точни“, изјави Клопчевска.

Драгагана во Фешнел раскажа дека всупност ги сака сите карактеристики на нејзиниот сопруг.

Таа рече дека ја сака смислата за хумор и самодовербата која ја поседува Брејк, но е без арога нција. Исто така, има и дриги особини кои за неа многу вредат кај својот сакан сопруг.

Драгана вели дека го сака Дарко затоа што е романтичен, искрен, а исто така поседува особина- не си ги штеди емоциите, сочуствителен е, вреден, чесен и посветен.

Како и за секоја жена, и за неа е важно што тој знае да даде комплимент, но исто така знае и да охрабри и како штои вели- да донесе сонце во небо полно облаци.

Во денешно време, кога сите се нерв озни и многу брзаат, Клопчевска за својот сопруг има кажано дека тој по природа е флексибилен и трпелив.

Исто така, го окарактеризира како верен и прекрасен љубо вник, добар татко и пријател кој секогаш ја разбира….или барем се обидува.

Дарко Гелев-Брејк и неговата сопруга, Драгана Клопчевска во април во 2019 година добија ќерка. Драгана, која е поранешна Мис на Македонија сега е успешна жена претприемач.

„Во 03:44, денес се роди Деа, 3340 грама, 52 сантиметри со апгар тест 9/10 Те сакаме малечка наша“, напиша Драгана на својот Фејсбук профил.

Постариот син на Драгана и на Брејк, Давид, има девт ипол години, а Брејк го има и синот Марко кој е возрасен.

Драгана исто така во Фешнел раскажа дека таа ужива во улогата на мајка. Таа улога ѝ дава трпение, сила и кога ја нема, безусловна љубов….многу работи се учат повторно, многу се доживуваат за првпат, вели Драгана.

Брејк сега се снимава со своите медиуми- радио станиците кои ги води, и одамна веќе не е многу активен по музиката. По долго време, тој се појавил во јавноста.

И од овој негов гест, „пaднaa во нecвecт“ многу жени, а тоа се случило затоа што запеал и тоа љубовна песна, доста позната и популарна

Брејк ја пеел неговата песна „Во бестрага“, која инаку ја пее и Игор Џамбазов, а Игор Џамбазов и Никола Пере од Нокаут всушност ја напишале оваа нумера.

А Брејк бил гостин на настапот на Александар и Дац за денот на вљубените, кои на Фејсбук објавиле: Во Tribeca, “Ноќ на виното и љубовта” со Александар и Дац! Беше феноменално, а со нас запеа и Брејк“.

Ви благодариме на сите, стои во објавата на Дац и Александар кои објавиле и видео од овој настап на Брејк, и сите во клубот пееле заедно со него.