Naslovna Magazin Бил во врска и со мајката и со ќерката, но и со...

Бил во врска и со мајката и со ќерката, но и со две сетри- Аца Лукас откри искрено за сите негови жени

Музичката ѕвезда Аца Лукас, во интервју за „Премиера“, искрено зборуваше за фактот дека мора да заработуваш за живот од нешто и дека секогаш треба да правиш нова музика.

– Не би сакал да дебатирам дали е време да се предадеме. Мислам дека сега е вистинското време да се издаде албум, токму затоа што нема настапи, мора да заработиме од нешто, од продажба на албумот…

Тоа е еден вид профит, барем за мене – посочува пејачот и додава : Ситуацијата е тешка за секого. Во последната година и пол, имав 2 настапи“, кажа тој за време на падемијата.

Јас дури и го откажав концертот во Македонија, за да не ме обвинуваат“, рече Лукас. Ве потсетуваме на неговиот тогашен Фејсбук статус, во кој го откажа концертот пред Илинден во 2020 година.

– Почитувана публико, драги мои фанови и сите луѓе во Македонија, мислам дека е соодветно да се обратам до сите Вас, како и на целата македонска јавност, преку мојот Инстаграм и да разјаснам некои работи поврзани со мојот настап што требаше да се случина 1 – ви август оваа година.

Моите концерти не ги закажувам јас, туку мојот менаџмент и тоа таму, каде што ќе не повикаат.

За овој концерт бев информиран само пред неколку дена и веднаш побарав гаранции дека концертот ќе биде регулиран и одобрен од сите соодветни инстиуции, зашто токму јас бев запрепастен кога дознав дека ми е закажан настап!

Но, до ден денес, добив само усмени гаранции од организаторот, што за мене не беше доволно.

Со извинување до македонските музичари, пејачи и музички уметници кои се принудени да седат дома и не работат и морална обврска утре некој да каже дека се зара зил на мојот концерт и извинување на оние кои му се радуваа на тој концерт, ве информирам дека концертот на Александар Вуксановиќ – Аца Лукас на 1-август во Охрид е ОТКАЖАН и НЕМА ДА СЕ ОДРЖИ“ , напиша тогаш пејачот.

Фолк пејачот Александар Вуксановиќ, попознат како Аца Лукас, оваа година треба да објави нова книга, продолжение на неговата биографија која привлече големо внимание во јавноста.

Во продолжението наводно ќе се најдат повеќе со чни детали од неговиот живот, а медиумите пренесуваат дека „ќе биде јасно за кои жени и девојки зборувал“:

„Конечно, вистинската вистина ќе излезе на виделина за сите негови љубовни врски, авантури и пресметки за една ноќ. Аца никогаш не бил човек кој го криел својот живот од очите на јавноста.

Па, веројатно затоа многумина сакале да се закачат на неговиот грб и да бидат на насловните страници. Секако, имаше и разни анонимни девојки, пејачки…

Тврдеа дека биле во врска со Лукас, а имаше и такви кои на медиумите им кажаа каков бил тој во кр ев ет една вечер“, рече изворот и додаде дека „Таквите шпекулации го мотивирале Лукас да го напише вториот дел од својата автобиографија“.

„Доколку решил да ги напише имињата на жените со кои бил, тоа веројатно би била најголемата медиумска приказна во регионот.

Сепак, Аца е џентлмен и никогаш не би им се правел проблеми на жените кои сега се во среќен брак и имаат деца. Меѓутоа, во некои индиции, тој ќе може веројатно за некои да се претпостави, но ќе ги демантираат и сите оние кои не ни биле со него“

Во својата автобиографија „Ова сум јас“ Лукас пишувал и за врските со анонимни жени, па открил дека спиел со две сестри, но и со адвокат.

„Неколку пати сум бил со две сестри, како и со мајка и ќерка. А во една прилика бев во Белград со една адвокатка и со нејзината другарка“, кажаува Лукас во оваа биографија, пишуваат Мондо.рс и Ало.рс.