Naslovna Magazin Весна Змијанац го изневери, и затоа ја откачи и сега е среќен...

Весна Змијанац го изневери, и затоа ја откачи и сега е среќен со друга нејзина колешка- исплива тајна на познатата пејачка

Во јавноста, во една прилика се појави информација дека Весна Змијанац им должи многу пари на многу луѓе. Наводно, ја изгубила и компанијата за која се верувало дека ја има.

По тој повод, пејачката реши во една емисија да ги „фрли сите карти на маса“ и да ја открие вистинската вистина и да стави крај на сите градски приказни.

„Јас лично никогаш немав ниту компанија, па не знам за што се работи. Немав потреба да имам компанија, па другите секогаш размислуваа за некои работи“, рече таа во Премиера, а потоа продолжи:

„Ова е единствената вистина за мене, јас никогаш немав компанија па кој отвора, затвора, како што тие често пишувам за тоа што нема врска со мене, јас веќе не го ни следам…“, беше искрена Весна, која цело време го вложува во улогата на баба.

Поранешното момче на Весна Змијанац беше нејзината голема љубов, а романсата меѓу нив се роди на почетокот на вртоглавата кариера на Весна. Потоа се за вљубила во колега кој бил подеднакво популарен кај локалната јавност.

Фотографијата, која деновиве е актуелна на социјалните мрежи, ја открива тајната на љубовта на пејачката Весна Змијанац. Иако ретко зборува за емотивни избори од минатото, Весна еднаш откри дека во минатото нејзиниот колега Халид Муслимовиќ бил нејзината голема љубов.

– Кога Халид го објави албумот „Направи барем еден погрешен чекор“, сфатив дека тоа е песна наменета за мене, по што донесов одлука да барам друг маж и да се омажам.

После тоа, песната „Ти беше мое неверство“ му ја посветив на Халид – рече тогаш.

Се вели дека за емотивната среќа на овој пар одлучила љубовта на пејачот кон неговата колешка Злата Петровиќ, поради што Весна одлучила да го напушти и да продолжи понатаму.

Поранешните сопружници Весна Змијанац и Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш беа во брак три години, а ретка фотографија од нивната венчавка сега ја виде светлината на денот. По три години, парот се раздели и остана во хармонична врска.

По разводот, Весна се омажи за Владо Јовановиќ, со кого ја доби ќерката Николија, додека Кемиш започна романса со Зорица Брунцлик со која и денес е во среќен брак, објави Курир.рс

– Тоа беа добри години за мене. Тој беше одличен сопруг, но нашиот брак немаше иднина.

Сè што е убаво е краткотрајно и брзо поминува. Тоа беше турбу лентен период во нашите животи. Бевме млади и тоа беше убав спомен – изјави во една прилика Весна.

За причината за нивниот развод и денеска се шпекулира, а се шпекулира, како што своевремено изјави хармоникашот, дека неверството на Змијанц е всушност причина за крајот на нивниот брак.

Таа наводно го изневерувала со колега од Босна. „Во тоа време Драган Стојковиќ ни беше домашен и тој е навистина единствениот човек за кој не би се сомневал дека некогаш ќе ми се меша во бракот, а подоцна дознав дека во октомври во 1985 тој веќе бил со Весна.

Но биле заедно и после тоа. Во ноември се разделив со Весна Змијанац откако дознав за нејзините многубројни авантури“, наведува аранжерот во писмото до јавноста објавено во неделен магазин.