Naslovna Magazin Сега зема 3.000 евра за неколку минути, а како дете јадела леб...

Сега зема 3.000 евра за неколку минути, а како дете јадела леб и маст- Дара Бубамара има тешка животна приказна

Пејачката Дара Бубамара често е во центарот на вниманието на социјалните мрежи и каде и да се појави предизвикува лавина од коментари.

Дара Бубамара секојдневно објавува фотографии и видеа од приватниот живот на својот Инстаграм профил.

Во последно време можеме да видиме видеа и фотографии од теретана затоа што пејачката работи напорно за да ја доведе својата линија до совршенство.

Неколку пати во јавноста таа тврдеше дека изгубила вишок килограми, сепак, сега сите погледи се свртени кон нејзиниот подбрадок и сите го забележале тој детал.

Доволно е да се осуди овој изглед, напротив, но личностите кои промовираат совршенство, надвор од социјалните мрежи, изгледаат непрепознатливо.

Да потсетиме, таа неодамна истакна дека е на посебна диета.

– Во моментов сум на таканаречена течна диета и сум презадоволна. Веќе пет недели конзумирам само зеленчук и протеински шејкови.

Имам пет оброци на ден и тоа е сосема доволно за мене. Отпрвин честопати бев гладна, но сега се навикнав.

Се чувствувам многу добро и ја препорачувам оваа диета на сите – рече Дара за „Хит Информер“.

Дара Бубамара и Милица Тодоровиќ создадоа луда атмосфера во емисијата „Амиџи шоу“, а ги изненадија гледачите и сите во студиото со сцена во која имаше скоро бакнеж!

Милица и Дара одиграа дадена игра, поточно имитација во која тие беа „силиконски пријатели“, а на крајот Дара ѝ пријде на Милица и влезе во нејзиното лице, ѝ ги грабна образите и изгледаше како да ќе падне бакнеж.

Сепак, тоа не се случи, но беше повеќе од возбудливо за гледачите. Дара тогаш се пошегува на сметка на нејзините силиконски гради:

„Имам шестки, дали мислиш дека треба да ставам поголеми?“, Па таа стана и покажа што „има“.

Еднаш на својот Инстаграм профил објави видео во провокативен црвен фустан додека непознат маж ѝ дава пари.

Таа за неколку минути земала 3.000 евра, а во описот на видеото напишала: Извади ги парите, благодарам, не требаше – напиша тогаш пејачката.

Инаку, Дара не живеела секогаш на висока нога, а своевремено открила дека јадела леб и маст во детството. Дара тогаш раскажала дека за време на школувањето татко и Зоран и мајка Милица не можеле да и даваат џепарлак.

– Успеав затоа што морав да се борам, ништо не ми беше предадено на чинија. Во животот заработив повеќе од милион евра, а понекогаш немав доволно ниту за основни работи.

Се сеќавам дека му кажав на татко ми да ми купи фустан или чевли, а тој ми рече: „Не, немам пари во моментов, ќе ти ги дадам кога ќе земам плата“.

Денешните деца се тотално различни, мора веднаш да имаат се. Не јадевме во ресторани како денес, но дома секогаш готвеше мама. Порано јадевме леб и маст.

За време на големиот одмор одев дома да јадам, бидејќи немаа секогаш џепарлак. Но, јас сум им благодарна за се што направија за мене. Затоа станот во кој живее тато го купив од неговата фирма и го реновирав – изјавила Дара за „Информер“.