Naslovna Magazin Не ѝ е лесно на Цеца, се пожали дека нема што да...

Не ѝ е лесно на Цеца, се пожали дека нема што да облече уште 130 пати во „Sвезде Гранда“

За првпат по раскинувањето на романсата помеѓу Цеца и угостителот Богдан Срејовиќ на социјалните мрежи ја покажа својата нова девојка.

Имено, Богдан на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која се гледа како се држи за рака со извесна Дарија, а целата оваа сцена беше придружена со зборот „љубов“.

Она што е особено интересно е што на нејзиниот профил е можно да се најде заедничка фотографија од нив двајца направена на крајот на август минатата година.

Да потсетиме, Богдан на домашната јавност ѝ стана познат кога влезе во романса со пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца.

Цеца и Богдан ставија точка на својата љубов токму на првата годишнина од нивната врска.

Пејачката во соопштение за медиумите ги објасни причините, истакна дека нема никаков проблем, ниту е вмешано трето лице и истакна дека останале во коректна врска.

„Зошто не би блескала? Имав фантастичен концерт, моето дете блескаше, се разбира дека и јас блескам. Не е дека еден оди, а двајца доаѓаат… (се смее).

Човек не може туку така да оди од врска во врска. Доволно сум возрасна за да не одам по јагоди. Сега имам поинаква перцепција за животот, треба да е убаво и да се правиме среќни .

Кога не сум во врска имам смислен живот. Никогаш не ми е здодевно. Во мојот живот влезе преубав млад човек од две години, ме враќа во најдобрите можни млади години, навистина уживам“, призна Цеца, мислејќи на својот внук.

Како што пренесува „Информер“, Богдан се вратил да живее под кирија и нашол стан во Нов Белград.

– Штом раскинаа, Богдан си ги спакувал работите и се иселил од куќата на Цеца. Изнајмил стан во близина на Арена, во близина на ресторанот во кој работи – вели добро упатен извор и додава дека пејачката цело време криела дека започнала заеднички живот со помладиот избраник:

– Цеца и Богдан со месеци живееја во нејзината вила. Тие се договориле да не зборуваат за тоа во јавноста, па само нивните заеднички пријатели знаеле дека се вселиле заедно.

Срејовиќ и Ражнатовиќ се разделија како пријатели, па Богдан остана во добри односи со целото семејство.

Она што е сепак интересно е тоа што Богдан иако има нова девојка, сепак зачувал една фотографија со Цеца која му е особено драга.

Тоа значи дека Богдан сепак ја почитува Цеца како личност и сѐ уште негува пријателска љубов кон неа.

Ќерката на Богдан, Искра ја обожуваше Цеца, често одела кај неа дома и постојано ја носеле некаде заедно, а Цеца за првпат немала проблем со своето момче секаде да го носи со себе.

Порано секогаш се грижеше никој да не ја види, да не се слика, да не зборува за ништо, сега е опуштена, сигурна во љубовта на Богдан и верува дека оваа врска ќе потрае, своевремено пишуваа медиумите.

На профилот на новата девојка на Богдан, Дарија може да се забележи дека таа е многу блиска со неговата ќерка од поранешниот брак, што значи дека Богдан повторно има сериозни намери, а тоа може да се забележи и од другата страна.

Дaрија постојано објавува слики со него и ќеркичката која ја нарекува негова другарка, што може да значи дека Богдан конечно ја пронашол партнерката за цел живот.

Цеца деновиве се појави на снимањето на уште една емисија „Ѕвезде Гранда“.

Таа заслепува на секое снимање со неверојатните стајлинзи, но признава дека не ѝ е лесно секој пат да биде иновативна.

– Немам повеќе инспирација! Пресметав дека до крајот на сезоната ќе ми требаат околу 130 стајлинзи, сѐ на сѐ, само за моето шоу.

Посебно „Ѕвезде Гранда“, особено концерти, не знам како да го изведам тоа без да се повтори нешто. Тоа е едноставно невозможно, мислам дека не личи на никаков стајлинг, нешто што веќе го имам облечено.

Не ми е лесно – призна Цеца, а потоа слатко се насмевна кога ја прашаа за Денот на вљубените.

– За Денот на вљубените? Немам никакви планови. За мене секој ден е љубов, но друг вид на љубов, јас сум жена која добива многу љубов од мојата публика, моето семејство, љубовта ја испраќам преку моите песни, им пренесувам љубов на оние што ги сакам – изјавила пејачката.