Naslovna Zivot Вакви мaлepи ѝ се случиле на Сузана Манчиќ кога се мажела, а...

Вакви мaлepи ѝ се случиле на Сузана Манчиќ кога се мажела, а потоа се тргнало надолу

Некогаш најпопуларната Лото девојка, Сузана Манчиќ сега ужива во хармоничен брак со грчкиот бизнисмен Симеон Окомкос, но не секогаш била среќна во бракот.

Сузана вторпат стапна на лудиот камен во 2018 година со долгогодишниот партнер Симеон Окомокос.

– До сега не сум нашла толку добар човек како мојот сопруг. Тоа е љубов на далечина, заедно сме 21 година, заедно поминуваме викенди, одмори, празници.

Му реков дека никогаш нема да му бидам семејство, но ние сме пар, феноменален пар. Семејството е заедница која има заеднички деца. Во споредба со мене тој е богат, и првиот и вториот пат јас го имам запросено сопругот – изјавила Сузана.

Таа откри дека ја омал оважувале во првиот брак, и дека многу стра дала.

Сузана отсекогаш била убавица и мажите ги оставале своите сопруги за неа, без таа да го сфати тоа.

– Некои ги оставија своите сопруги за мене. Тие беа одлични луѓе. Не ги гледам тие жени, но тоа е нивниот живот. Бев вљубена, но не бев свесна за последиците, бев млада.

Мојата судбина беше таква што мажите паѓаа на колена пред мене, а јас не се потрудив посебно – изјави своевремено Сузана, која двапати беше пред олтарот, пишува Informer.rs

-Поради мене најмногу стра даше мајка ми. Двапати згазнав на луд камен, не се сопнав. Првиот пат кога се омажив се омажив од голема љубов, имам две прекрасни ќерки и кога таа љубов заврши кога се разделивме.

Така беше пишано – изјавила Сузана која за прв пат се омажила за Небојша Круниќ во 1989 година, а пред нивната венчавка се случиле низа лоши работи.

– Се сеќавам на низа проблеми кои ни се случија пред свадбата. Младоженецот ја скршил ногата две недели пред свадбата. Доктор Слоба Ивановиќ на денот на свадбата го извади гипсот во кадата на нашата бања.

Тогаш татко ми падна по скалите додека ја носеше свадбената торта и заврши на ур гентно. Без разлика на се, беше радост за паметење – изјави за „Информер“ Сузана која се омажи од голема љубов.

– Се омажив од голема љубов, но љубовта е расиплива роба, лесно исчезнува – изјави еднаш Сузана за својот прв сопруг Небојша Куниќ.

Подоцна открила дека сопругот ја омало важува велејќи дека не е повеќе ниту убава ниту млада, иако штотуку влегла во четириесеттите години и дека никој освен него нема да се ожени со неа. Таа се разведе од музичарот по осум години брак.

– Секако, имаше денови на испрашување дали ја донесов вистинската одлука. Но, се обидов никогаш да не зборувам против нивниот татко пред децата.

Јас сум силна, стабилна и вредна жена. Сè во животот заработив сама, па по разводот ги презедов сите обврски. И не ми беше тешко, и не се покајав.

Се трудев да бидам строга мајка, но не успевав секој пат. Затоа што во исто време треба да ги научите децата на ред, добро однесување, а од друга страна треба да им давате љубов и нежност.

Мене ми пречи што денес многу се зборува за правата на децата, а нивните обврски се заборавени – вели водителка која со Небојша ги има двете ќерки Теодора и Наталија.