Naslovna Magazin Познатата ѕвезда од Гранд скршена од тага: „Почивај во мир, ќе те...

Познатата ѕвезда од Гранд скршена од тага: „Почивај во мир, ќе те сакам засекогаш моја мила бабичке“

Некогашната учесничка во мега популарното шоу, „Ѕвезда Гранда“, Билјана Биба Сулимановиќ признава дека кариерата ја започнала под шатор, пеејќи на свадби.

– Се надевам дека мојата кариера ќе се заснова на етно музика и концерти. Ја сакам мојата работа, но колку повеќе сакам да правам концерти, толку повеќе се гледам себеси во нив.

Јас сум некој што влегов под шаторот од училишната клупа и пеев – изјави Билјана за „Гранд онлајн“ и додаде:

– Со десет песни отидов на свадба на која пеев со врвни пејачи, каде што ме „бутнаа во ог ан“, но не бев доволно подготвена бидејќи не ја знаев работата.

Еден од членовите во Ѕвездите на Гранд, Драган Стојковиќ Босанац пред неколку години како голем потенцијал во натпреварот ја споменуваше Билјана Буба Сулимановиќ.

Како што тогаш зборуваше познатиот пејач, тој од неа очекувал многу, но убавата пејачка на крај го разочарала бидејќи не успеала да ги искористи своите пет минути слава.

„Таа е безгранично е талентирана и убава. Требаше со неа повеќе да се работи како би направиле пејачка од неа, квалитетна и атрактивна ѕвезда“, изјави своевремено Босанац за Билјана Буба Сулимановиќ.

Но по овој повод се огласи и Билјана и она што го кажа воопшто не е пријатно. Имено, таа истакна дека не сака преку креветот да ја гради својата кариера, што е сериозно обвинување за членовите на Гранд продукција кои сигурно нема да останат рамнодушни на ова.

Претходната година беше една од најтешките за Биља Сулимановиќ, бидејќи го загуби бебето во четвртиот месец од бременоста, а на прагот на 2023 година си ја отвори душата на Гранд и се наврати на лошите работи кои се случи со неа.

– Не дека сакам да заборавам дека се случија лоши работи и дека го изгубив моето бебе, само сакам тоа да помине бидејќи навистина ме погоди се што се случи.

Не би посакал некој на овој свет да го доживее тоа. Би сакала оваа година да станам мајка, но после тоа најважно е здравјето.

Инаку 2022 не ми беше ништо посебно, мислам дека не беше за никого, но единственото добро е што сите сме здрави и што добив нов член на семејството, а тоа е нашето кученце Кики, а тој не прави сите многу среќни.

Домот ни е потопол откако пристигна – изјавила за Гранд и признала дека имала грст желби за оваа година кои сепак ги чувала за себе.

Сепак, и 2023 не започна добро за пејачката. Еден од најтажните денови осамна во домот на Билјана Сулимановиќ.

Имено, почина бабата на пејачката за која беше исклучително приврзана и со емотивни зборови обземена од болка се прости од неа.

– Почивај во мир бабо моја убава, ангелите да те чуваат. Ќе те сакам засекогаш – напиша Билјана покрај сликата на баба.