Naslovna Zivot Никола не се фали со Сани во јавност, а покажува во каков...

Никола не се фали со Сани во јавност, а покажува во каков луксуз ја чува

Сања или попозната како Сани Гроздановска е една од нашите најпопуларни и најзгодни пејачки на фолк сцената.

Сани секоја година ја гледавме како настапува во емисијата „Мерак меана“.

Сани во 2017 година се омжаи за својата љубов Мартин, со кого беше во врска неколку години, и доста ги изненади сите кога објави дека се развеле.

„Охо, имав 100 000 непријатни ситуации. Меѓутоа, знам како да се справам во вакви ситуации. Не сум од вчера во овој бизнис. Веќе 10 години, така да знам како треба со таквите луѓе“ вели пејачката за БЕкстејџ.

Сани тогаш откри дека добивала и понуди колку пари бара за една вечер.

Исто така, фолкерката откри дека нема направено никаква хирушка интервенција на себе, но дека планира да ја корегира устата.

-Од малечка знаев дека ќе бидам пејачка, отсекогаш пеев со парфеми кои ки служеа како микрофон. Напроно е кога настапувам цела недела, напорно е, ама уживам во својата работа и не се жалам“, рече тогаш Сани во Бекстејџ.

Таа откpи и дека политика не следи, но затоа пак актуелниот градоначалник на општина Карпош, Стефан Богоев и се допаѓа, додека, пак за тогашниот премиер, Зоран Заев, рече дека воопшто не е нејзин тип на маж.

– Имало многу непријатни ситуации за време на моите настапи, но знам како да се справам со нив бидејќи не сум од вчера во овој бизнис, туку веќе десет години сум, и многу добро знам што да направам.

Знаат да кажат ајде да излеземе, па коллу шари бараш за една вечер, меѓутоа тоа е се љачко однесување. Моментално немам ништо корегирано на себе, се е природно“, рече Сани во истото интервју.

Атрактивната и згодна Сања Сани Гроздановска, нашата позната фолк пејачка, нема вешќе да го носи презимето Гроздановска откако се раздели од вториот сопруг, Мартин кој е боди билдер.

Сања Сани Гроздановдска за Бекстејџ потврди дека ставила крај и на вториот брак со билдерот Мартин Гроздановски. „Нешто што не го бива, боље да се прекине на време како велат- боље спречити него лечити.

Јас сум од тие што не сака да пие лекови и такви ствари, и затоа спречив на време. Затоа што бевме најдобриот пар, затоа и успејаа луѓето околу нас да не разделат.

Меѓутоа нема врска, животот продолжува понатаму“, рече Сани во Бекстејџ но како да сакаше да ги задржи солзите.

Потоа, водителот ја праша: Како си сега, ова ти е втор пат, а таа рече: Сега сум топ, у топ форма, у најјаката форма од цел мој живот.

Сега ќе газам, и со турнеи, и со песни и со се. Јас се спремам за третиот ти си запнал со тие два брака- му рече Сани на водителот.

Таа ги изненади своите фанови кога во тајност се омажила, а на Интаграм профилот си го смени своето презиме во Урдаревиќ, повеќе не е Гроздановска.

Сани нема изјавено ништо за венчавката, но на профилот кај нејзиниот новопечен сопруг, Никола има само една слика со Сани на која изгледаат многу вљубени и среќни.

Љубопитната јавност веднаш тргна да се интересира и истражува во кого тоа толку брзо Сани одново се заљубила, па созбнанијата открија дека се работи на гастрбајтер со српско потекло по име Никола.

Никола живее и работи во Швајцарија, поточно е менаџер на генерален менаџер на еден термохотел со спа, лоцирани на швајцарските Алпи, пишува „Убавина и здравје“.

За разлика од Сани која отворено ја Инста и на Фејсбук објавува се, а неодамна објави и слики од невната венчавка со семејството, Никола е сосема различен.

Тој на Инстаграм има само една едниствена слика, и тоа со Сани, и нема никакви други објави. Но, на Фејсбук е нешто сосема различно.

Имено, тој го покажува луксуизниот комплекс, Спа хотелот со термални базени во Швајцарија чиј менаџер е, и покажува во каков луксуз ја лува својата убавица.

Но, Никола има многу малку слики од Сани на Фејсбук, тој својата жена љубоморно ја чува од другите.