Naslovna Zivot Милан Калиниќ ќари една од најзгодните жени во Белград – прозборе за...

Милан Калиниќ ќари една од најзгодните жени во Белград – прозборе за гласините дека бил изневерен

Познатиот српски актер и водител Милан Калиниќ веќе 17 години е во хармоничен и среќен брак со убавата Сандра, која е неговата најголема поддршка и поддршка во животот.

Милан Калиниќ, во јануари ги прослави празниците со семејството, а на Инстаграм сподели видео од својот дом и ги воодушеви сите. Имено, тој го помина Божиќ со своите најблиски.

Исто тајка, тој ја искористи приликата на своите следбеници да им покаже дел од атмосферата за најрадосниот христијански празник.

По тој повод, Калиниќ ја покажа кореографијата на мајка си, која на 77-годишна возраст енергично танцуваше со дајрето.

Се виде на овие слики дека мајка му на Милан е во топ форма со своите 77 години и изгледа како девојка.

Минатата година во септември, Калинкиќ прослави значаен јубилеј – педесеттиот роденден.

Популарниот водител и актер по тој повод не се пофали со славеничката торта, туку се пофали со нешто друго на Инстаграм, што е можеби уште позначајно.

Да, ова совршено торзо, на кое се истакнуваат стомачните мускули, му припаѓаат нему. Годините се само бројка“, напиша тој, и тука покажа дека спортскиот дух го наследил од мајка му.

А инаку, својата љубовна приказна Милан и Сандра ја започнале како долгогодишни пријатели, а по година и пол врска решиле да застанат на „лудиот камен“.

Сандра и Милан се венчаа во белградската црква Свети Марко, во присуство на семејството и пријателите, но и бројни јавни личности, додека граѓанската венчавка се одржа во луксузен ресторан.

Милан еднаш истакна дека за него Сандра е секогаш и секаде најубава и никој не мора да ја фали неговата избраничка пред него затоа што е свесен дека ѝ нема рамна.

„Нема личност која не би разговарала со мене сигурно затоа што сум нејзин сопруг, но интересно е како секоја жена, жени кои изгледаат феноменално, како се воодушевуваат и и се восхитуваат на мојата сопруга.

Но, на мене не треба тоа никој да ми го каже, јас каде и да се појавам со Сандра, без разлика колку убави жени има, мојата Сандра е или најубава или меѓу двете, трите најубави, јас сум субјективен, но вистина е“,рекол Калиниќ во една прилика.

И покрај нивната хармонична врска, популарната двојка еднаш се најде на мета на озборувања.

Своевремено во медиумите се појави приказна дека сопругата на Сандра наводно изневерувала со сопственик на клуб, пишува Мондо.рс.

Во очите на јавноста во тој момент паднаа многубројните пофалби за врската на актерот со неговата сопруга, иако никој не можеше со сигурност да каже дека неверството навистина се случило.

Милан остро ги негираше овие наводи, нагласувајќи дека таквите приказни не можат да ја потресат нивната заедница.

Глупаво ми е да размислувам за тоа и да коментирам. Тоа е глупост. Луѓето се љубоморни на нашиот брак и пишуваат глупости.

Никогаш во животот не сум прочитал повеќе глупости“, изјави Милан за „Курир“.