Naslovna Magazin Карлеуша дебело заработува од една работа која ја прави, за жените оваа...

Карлеуша дебело заработува од една работа која ја прави, за жените оваа работа е сон

Иако Карлеуша јавно призна дека во семејната вила во која живеат таа и Душко со ќерките, мама и тато не функционираат, и двајцата се трудат ќерките Ника и Атина да го чувствуваат тоа што помалку.

Душко често ги носи на патувања, им купува сѐ што сакаат и ги поддржува методите на воспитување на Јелена.

– Водат сериозни разговори со мајка им, иако и тој се труди да разговара со нив колку што може. Но, морам да го пофалам Душко бидејќи тој никогаш не се спротивставил или противречи на ниту една моја образовна одлука.

Кога ќе му се пожалат, тој вели “ако мама рече така“. Не само што има доверба во мене, туку знае дека ќе ги научам што е најдобро за нив. И тој знае дека не попуштам.

Тој е тој што попушта, но кога станува збор за важни одлуки за нив, за нивното воспитување, школување, им кажува “што кажа мама“, тие му кажуваат, а потоа вели: „Ако мама рече така, така ќе биде.“

Не ми се плетка и не се меша, а јас му благодарам – признала Карлеуша која еднаш, пред 40-от роденден, им признала на Саша Поповиќ и Марија Шерифовиќ дека Душко има шега со која ја плаши помалата ќерка Ника.

– Душко ме исмева поради мојата возраст. Мојот сопруг ја убеди нашата помала ќерка Ника дека ќе ум рам кога ќе наполнам 40 години.

Тој ѝ рекол: „Мама на четириесет ќе биде на патерици и ќе ум ре“. Таа е стара. Бабушка“ – изјави тогаш поп дивата на која очигледно не ѝ пречела шегата. Меѓутоа, Марија била целосно шокирана од изјавата на Јелена Карлеуша.

Јелена Карлеуша на почетокот на годинава повторно стана заштитно лице на еден од најпознатите светски брендови за “онлајн“ продажба на облека и модни додатоци по пристапни цени.

Пејачката потпишала вносен договор со оваа компанија, па за една објава на Инстаграм, како што дознаваме од извор близок на ЈК, добива дури 15.000 евра.

Оваа сума автоматски ја става ЈК на прво место по заработка од објави на Инстаграм, не само овде туку и во целиот регион.

– Јелена со овој бренд соработуваше пред неколку години. За разлика од другите пејачки, кои главно рекламираат само локални брендови, таа како и секогаш е чекор понапред од сите, па повторно стана заштитно лице на еден од најпознатите светски брендови за “онлајн“ продажба на облека и модни додатоци.

Луѓето кои стојат зад оваа најуспешна продавница за облека на Инстаграм сакале Јелена да ги рекламира, па брзо се договориле за сите детали.

Сѐ беше договорено на почетокот на годината. Од средината на јануари таа на својот профил петпати се фотографирала во нивната гардероба.

Бидејќи за една објава на ѕид ѝ платиле 15.000 евра, лесно е да се дојде до пресметката од вртоглави 75.000 евра кои ги заработила за помалку од еден месец. Инаку, пред неколку години и плаќаа и до 10.000 евра по објава – вели изворот.

-ЈК само на Инстаграм следи речиси два и пол милиони луѓе, па овој приход од спонзорскиот договор не треба никого да изненади.

Таа е некој чиј моден стил е познат во целиот свет, па има големо влијание врз многу девојки. За тоа се свесни и сопствениците на овој бренд, бидејќи целата облека што таа ја носеше на фотографиите по неколку дена е распродадена на нивната веб-страница и поради оваа причина постојано се додаваат нови количини.

– Јас сум заштитно лице на овој бренд, со кој имам спонзорски договор. Тоа значи дека сум дебело платена за да ги промовирам нивните модели.

Овој бренд работи со најголемите светски ѕвезди, кои имаат и спонзорски договори и тоа е најнормалното нешто на светот – напиша меѓу другото пејачката.

Инаку, познато е дека пејачите покрај основните примања, сериозно заработуваат и од рекламирање производи на социјалните мрежи.

Во периодот на пандемијата ова им беше една од главните приходи, па многумина од нив инвестираа многу време во слики и видеа, за што подобро да ги рекламираат производите.

Сепак, Карлеуша дефинитивно ја помина играта, а со цифра од 15.000 евра по објава никој не може ни блиску да застане во нејзината линија.