Naslovna Zivot Не ѝ е лесна бременоста на Антониа Гиговска, има и вакви денови...

Не ѝ е лесна бременоста на Антониа Гиговска, има и вакви денови (ФОТО)

Антониа Гиговска пред неколку години години повторно имаме прилика да ја гледаме во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички – all stars“.

Во секое нејзино претставување таа добиваше само позитивни коментари од членовите на жирито.

Антониа Гиговска

Иако, кружеа гласини дека наводно меѓу Милан Станковиќ и Антониа има нешто повеќе од релација судија – учесник, сепак тоа беа само шпекулации, а младата пејачка љубовта ја нашла во свој колега од македонската естрада.

На Антониа Гиговска и на нејзиното поранепно момче, пејачот Иван Јованов, им требаше некое време додека се ослободија пред јавноста да ја откријат нивната љубовна врска.

Откако се случи тоа пак, постојано ги гледавме заедно на социјалните мрежи, интрвјуа во медиумите, фотосесии и слично.

Еднаш, Антониа во интервју за порталот „ Точка“ отворено прозборе за проблемите кои ги имале на почетокот поради разликата во годините.

Иако се вели дека годините немаат никаква врска со љубовта, оваа двојка која е со возрасна разлика од 10 години, односно Иван е постариот, имала проблеми кои се бореле да ги надминат.

„Сме имале многу проблеми на почетокот, да, многу од моите блиски не ја прифаќаа врската со Иван, но ништо од тоа не можело да влијае врз нас.

Сигурно многу од вас се борат за она што го сакаат, па така и јас се борев докрај и секогаш ќе се борам за сите мои блиски.

Не се ограничувајте, следете си го срцето, правете го тоа што вас ве прави среќни“, кажа Антониа за „Точка“ додека беше во љубов со Иван.

Антониа Гиговска во интервју за ИН ТВ, открива кое е нејзиното хоби. Девојката со ангелски глас, периодов подготвува нови песни кои ќе ги подари на нејзините фанови.

Добропозната е на јавноста по нејзиниот извонредно моќен вокал и атрактивен изглед. Талентираната Антониа Гиговска во едно интервју за ИН ТВ за гледачите открива дека шминкањето е нејзиното омилено хоби.

-Тоа е моето хоби, сакам и да шминкам, но и да правам фризури. Секогаш кога одам кај Даниел, прво 15-20 мин додека тој шминка други девојки, јас го гледам и си ги шминкам сите.

Мајка ми, баба ми, братучедка ми и сите другарки ги шминкам. Тоа е моето хоби, дефинитивно, покрај музиката.-раскажува Гиговска.

Антониа изгледа одлично откако со здрав начин на исхрана и со вежбање дојде до идеалната фигура, а и сега јога е бремена има супер фигура. Таа лани бјави слики од одмор , на егзотично место, со многу палми, во бикини.

Сите комемнтираа дека сликата е преубава освен еден коментар од некој од нејзините следбеници на Инстаграм кој ѝ рече: Зошто оваа слика е толку уж ас-на?

Откако есенва по четири години ја прекина врската со нејзиниот колега Иван Јованов, минатиот месец таа објави дека е бремена.

Имено Антониа неодамна го  прослави својот 22-ри роденден во Копаоник заедно со нејзниот партнер, музичарот Роберт Спасенцовски.

– Долго време молчевме, а сега дојде време да ја споделиме најголемата среќа со вас. Малечко мое. Од сега секој мој роденден ќе си го славиме заедно.

Нека ми е среќен роденденот и погодете кој ќе стане мајка. Прстенот го бирал САМ. Ум ирам од среќа… си славам роденден, бепче, прстен, се – напиша тогаш Антониа.

Антониа завчера објави стори на кое вели: Има и вакви денови, а на него се гледа дека таа спие до доцна, тоест до после 14 часот.

Ни една бременоста изгледа дека не е лесна, па и онаа на нашата позната пејачка, која во овој период си дала малку повеќе одмор.