Naslovna Magazin Цеца пак ќе купува недвижнини, реши да бега од Белград на оваа...

Цеца пак ќе купува недвижнини, реши да бега од Белград на оваа атрактивна локација

Цеца во интервју за српските медиуми во една прилика откри колку ужива кога настапува, и дека моментите поиминати на сцената, со нејзинита публика за неа се многу драгоцени.

Светлана Ражнатовиќ или попозната како Цеца е една од најголемите, ако не и најголема балканска музичка ѕвезда. Фановите постојано сакат да го следат и нејзиниот приватен живот, тема и тоа како ги привлекува.

-После концертите, јас сум среќна, горда, исполнета и имам повеќе волја за живот и за сите други обврски“, рекла Цеца.

На прашањето зошто во последните години таа не е присутна во медиумите како порано, таа открива:

–Главно не сакав луѓето да пишуваат за мене секој ден, ако ме прашате. Поточно за раѓањето на Жељко, ништо не ми пречеше. Бев толку среќна што можев да шетам по улица и да зборувам за тоа колку сум среќна.

Мене ми пречеше и ми пречи кога се објавуваат невистинити информации, кога се градат приказни засновани на објави на Инстаграм или лажни објави на споменатата мрежа.

И ми пречи кога весник или портал свесно објавува лага, а следниот ден тие бараат изјава дека би го негирала сето тоа, и затоа тие имаат возбуда за сето тоа околу два дена.

Сето тоа може да се сведе на иста реченица – непрофесионалност. Се обидувам да имам добра соработка со седмата сила, но секако дека варира. Сè зависи од тоа како кликнувате со уредникот и колку сте подготвени да дадете. Како и колку тие знаат да го ценат тоа.

На крајот, луѓето прават погрешен пристап и остваруваат краткорочна соработка.

Сакам стабилни и нормални деловни луѓе со кои, кога ќе се согласите за нешто, така функционира. Околу тоа кој најдобро се снајде со внукот Жељко, Цеца вели:

–Секако дека најдобро се снајдов јас. Едноставно сум тука, го сакам тоа дете, можам да му дадам насмевка, радост, моето време.

Родителите стануваат побогати и поискусни секој ден во тоа како е да се биде родител.

Што се однесува до Анастасија, Богдана и Вељко, можете да ги прашате лично.

На прашањето дека сè почесто може да се забележи во јавност, таа одговара: „Кога новинарите ми го бројат тоа, очигледно излегува дека често сум надвор од куќата. Ако ме прашате, излегување два, три пати месечно и не е често според мене.

Но, нека биде дека често сум надвор од куќата. Едноставно, имам нормални социјални потреби како и сите други човечки суштества, а тоа е да имам социјален живот.

Познато е дека Светлана Цеца Ражнатовиќ поседува величествени вили на ексклузивни локации во Белград, како и на Кипар.

Сепак, се чини дека пејачката одлучила да додаде уште еден имот во својата колекција, ни помалку ни повеќе на Копаоник, бидејќи пејачката смета дека оваа станбена зграда се наоѓа во одлична област.

Бегство од градската врева, на планината секогаш може да се најде свеж воздух, па затоа Копаоник е идеална дестинација за оаза на мирот.

Цеца по препорака на пријателка внимателно размислува за купување на недвижен имот, а како што рече веќе и се допаѓа просторот и околината во која се наоѓа станбената зграда, објави Србија данас.

Пејачката слободното време на Копаоник, освен гледање недвижнини и уживање со сестра си Лидија Оцокољиќ, го искористи и за бројни деловни проекти поврзани со нејзината потенцијално нова песна.

Сите овие нешта беа прикажани во реалната шоу програмата што неодамна ја започна Цеца со нејзиното семејство, а се прикажува целиот нејзин живот.