Naslovna Zivot Спремна да стане мајка- Ноне ги стопи своите следбеници со оваа слика...

Спремна да стане мајка- Ноне ги стопи своите следбеници со оваа слика (ФОТО)

Ноне Неделковска, која долги години беше насекаде низ светот рабоетјќи на брод, изјави дека додека патувала со бродот посетила 45 земји и има морска болест.

– Не може да се научи ширењето на позитивна енергија – не може од човек да излезе она што го нема, изјави Ноне во една прилика.

Постојат луѓе кои мислат дека ширењето на позитивна енергија може да се научи, дека постојат фрази, зборови или реченици кои ја создаваат позитивната енергија.

Не е така. Енергијата, позитивна или негативна, се наоѓа во човекот. Не може од човек да излезе она што го нема. За да можеме да шириме мир, мораме најпрво да имаме мир во себе.

За да можеме да шириме радост, мора најпрво да ни биде срцето радосно.

Во спротивно, и зборовите за најголема утеха звучат како напад, од устата на незадоволниот човек“, напиша Ноне неодамна.

Таа се сликаше по градник и ги запали своите фанови кои ја лајкнуваа и ѝ ги коментираа сликите:

„Прекрасна си“, „Немам коментар“, беа едни од нив. До сликите, Ноне порача: „Ако имате добри мисли, тие ќе зрачат од вашето лице и секогаш ќе изгледате прекрасно.“

Потоа, објави уште еден пост каде што се гледа дека пристигнала до својата цел, пристаништето од каде што ќе заплови, а бродскиот персонал ѝ посакува пријатно крстарење.

Ноне изгледа дека веќе се одомаќи на бродот и објави видео, како ужива пијеќи кафе на бродот, со боси нозе со поглед кон морската широчина.

Но, таа објави уште едно стори како опуштено се сонча на бродот, а според она што се гледа, Ноне се опуштила сосема, па е облечена во костим за капење, но само во долниот дел.

Ноне на Инстаграм објави слика од неа, легната на плажа, во бикини.

Ноне пак го шета светот и егзотичните дестинации со брод и на сликата напиша:

Јас сум во оган. Сите што ја следат збудела по оаа слика и почнаа коментари: ти си оган, каква жена, ти си оган, убавина….

Ноне Неделковска во една прилика се појави во емисијата Еден на еден кај Жаре но секако не во живо туку со видео повик од брод и таа се јави за да го изненади Јован Јованов кој беше гостин во оваа емисија.

Јован и Ноне се инаку пријатели уште од времето.

– Еден специјален поздрав до Јован Јованов. Слушам дека Јован си во Македонија и нормално, морав да пратам еден прекуокенски поздрав, моментално пловам за Јамајка. Се андевам дека убаво си поминуваш дома, нормално дека чувството е незаменливо кога си со своите најблиски.

Но, имам едно прашање до тебе, а тоа е дали би правел концерт и дали додека си во Македонија би направил уште неколку хитови?“. Ова беше прашањето кое Ноне му го постави на Јован а тој и одговори вака:

-Може Ноне, ако и ти дојдеш гостинка, да знаеш“. А инаку Јован изјави дека добива пораки дека сакаат да се врати на естрадата, а истото го рече и Елвир Мекиќ кој гостуваше заедно со него во студиото.

Нине е сега во Куба и често споделува интересни слики од таму, и од сите свои патешетсвија.

Ноне позираше со својот внук и со оваа слика таа ги стопи своите следбеници, и покажа дека е спремна да стане мајка.

На својот внук му честиташе роденден насмеана и весела држејќи го во рацете ова убаво дете.