Naslovna Zivot Вики Миљковиќ кажа искрено за ќарот од бизнисот со недвижнини, ама и...

Вики Миљковиќ кажа искрено за ќарот од бизнисот со недвижнини, ама и за кавгите со Цеца

Во една прилика, Вики Миљковиќ се најде под влијание на поделени коментари поради стајлингот за кој се одлучи за време на снимањето на последната емитувана емисија на „Звезде Гранда“, поради нејзините штикли на кои има изгравиран часовник.

Вики за „Скан дал“ зборуваше за тоа кој ѝ се нашол во животот кога ѝ било најтешко. “Не ми одеше секогаш мазно. Имав и успони и падови, чекорев и по рози и по трње.

– Мојата кума Цеца секогаш беше тука за мене. Тоа е вистинско пријателство“, рече вики за Светлана Цеца Ражњатовиќ.

– Нашето кумство е од мали нозе. Двете тогаш се согласивме на тоа, затоа што и нашите родители се дружеа.

Татко ми и нејзината мајка студираа заедно на Педагошката академија во Приштина и така започна сè – откри Вики во една прилика за својата дружба и кумство со Цеца.

Како што е познато, Вики и нејзиниот сопруг Таске се сопственици на неколку луксузни недвижнини во главниот град, пред се во луксузната населба Белград на вода.

Во едниот од нив живеат со нивниот син, додека другите два ги изнајмуваат за голема цифра, изјави добро информиран извор за „Ало!“.

-Кога ги изнајми становите што ги поседуваат тој и Виолета, на Ташке му текна дека тие би можеле да отворат компанија што би се занимавала со овој профитабилен бизнис и засега им оди одлично.

Тие се определија исклучиво за големи и луксузно опремени апартмани лоцирани во главниот град на Србија – изјави изворот. „Во некои апартмани има дури и сауна, парна бања, и скоро во сите кади со џакузи, приватен паркинг…

Ова се навистина луксузни објекти, а нивната целна група не се студенти или работничката класа, туку амбасадори, спортисти, елита и сите кои уживаат во удобност и луксузен начин на живот, и кои можат да платат за тоа задоволство – рекол изворот за Ало.

-По некое мое непишано правило, во текот на годината избегнувам многу да се појавувам во медиумите, бидејќи според мене е доволно моето неделно, саботно појавување во „Ѕвезде Гранда“, кое трае неколку часа.

Патем, јас сум човек кој не сака да се појавува од секој агол, да скока од секој фрижидер, така да се каже, затоа што тогаш слабее, губи некоја валидна вредност и значење.

Само кога имам нешто ново да кажам, или кога треба да се бранам од нешто што не е вистина, тогаш сакам да се појавувам во јавноста, да објавувам.

Според мене, тоа веќе има одредена тежина, појавувајќи се во јавноста во некоја прилика, бидејќи тогаш луѓето повеќе ве почитуваат. Но, има луѓе, медиумски куќи, новинари со кои имам исклучително убава соработка во текот на целата година.

На сцената сум 26 години. Можеби тоа е скромност, а можеби и ставот што јас и мојот сопруг Ташке го изградивме или договоривме заедно. Мојот сопруг и јас ја сфаќаме работата многу, многу сериозно.

Сето тоа не го гледаме како минлива станица, го сакаме тоа што го работиме, правиме студиозни анализи, што е поважно. Затоа што, во суштина, не е убаво да се досадуваат луѓето.

Секогаш кога излегувам во јавност сакам тоа да биде поради некоја посебна причина“, раскажала Вики во една прилика.

Вики во интревју за Женски магаизн зборувала за својата кума Цеца Ражњатовиќ која е исто така дел од жири комисијата во Ѕвездите на Гранд.

– Ниту во емисијата, ниту надвор од неа немаме конфликти, јас тоа би го нарекла судир на мислење. Се случува кога не мислиме исто, секоја да се обиде да го изнесе своето мислење, но и две родени сестри имаат право на различно мислење.

Во тие ситуации многу лесно си попуштаме една на друга, секако откога ќе видиме која е во право“, изјавила Вики, а потоа зборувала за нејзиниот бизнис со недвижини кој го тера со сопругот Драган Ташковиќ Ташке.

Убаво се живее и од музиката, но и од недвижнините. Најдобро е кога луѓето ќе го спојат и едното и другите, бидејќи некако во денешно време мора да постојат повеќе работи кои се спојуваат во едно.

Просто времето е такво, кризата доаѓа секаде“, изјавила Вики Миљковиќ.