Naslovna Zivot Водителката Сања Кужет менува професија- има и приватен бизнис, а отсега ќе...

Водителката Сања Кужет менува професија- има и приватен бизнис, а отсега ќе се занимава и со ова

Откриено е зошто Сања Кужет љубоморно ја чува приватноста, особено на нејзиниот партнер Немања Живојиновиќ, маркетинг директор на автомобилска компанија кој не сака да се експонира и бега од камерите, а има зошто.

Двајцата одамна одлучија да го одвојат приватното од бизнисот, а Немања ретко се појавува на јавни настани со водителката.

Иако не сака да зборува за својата врска, еднаш откри дека нивната љубовна приказна започнала во средно училиште.

‒ Бевме во врска во раните дваесетти. Кога повторно се сретнавме десет години подоцна, ги прескокнавме воведите и предрасудите, па сè беше полесно.

Доволен беше еден поглед за да се разбереме, без премногу објаснување и трошење енергија на ситни работи – изјави убавата водителка која останува доследна на својата одлука да ја задржи приватноста во блискиот круг на семејството и пријателите.

‒ Направив пресек меѓу приватниот и деловниот живот. Сите мои профили на социјалните мрежи се деловни, тоа е наша заедничка желба. Тој дел од животот е во нашите срца. Не би сакала да давам премногу од себе, кажала во една прилика водителката.

Сега се во полн ек се снимањата на новите епизоди од музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, а најголемата промена ја направи атрактивната водителка Сања Кужет.

Атрактивната водителка ја промени бојата на косата и сега е црна, стави шишки, a косата ја врза во пунџа, а никој не остана имун на нејзиниот нов имиџ.

Сања, инаку, блескаше во црн мини фустан со светки, кој одлично ја следеше нејзината линија на телото и ја истакнуваше нејзината витка линија, а со промената на фризурата дополнително ги воодушеви сите, а комплиментите штотуку се редат по социјалните мрежи.

– Браво, Сања личи на Моника Белучи со шишки. Видете, тоа е неверојатно – рекол Ѓорѓе Дејвид за време на снимањето.

Водителката на „Звезде Гранда“, Сања Кужет, своето слободно време го поминува во долги прошетки, а многу сака да џогира за да се одржи во форма.

Гостувајќи во емисијата „Гранд Магазин“ на сите гледачи им откри дека не сака да се шминка приватно и дека најмногу ужива во опуштена гардероба.

Иако, како што вели, некаде се очекува секогаш да бидат елегантно облечени и дотерани, не крие дека и се случува со денови да не се шминка.

– На луѓето многу им се допаѓа кога ме гледаат опуштена, кога не сум на сцената.

А јас, токму поради тоа што се шминкам и шминкам на работа, се трудам слободното време да го поминувам на најрелаксиран можен начин. Тоа ми се допаѓа и не се срамам од тоа – изјавила Сања во емисијата.

Сања смета дека ако си задоволна од себе, тогаш немаш проблем со такви работи, а како што истакнува е многу исполнета.

На прашањето на водителката дали е вистина дека не сака селфи фотографии и дали навистина изјавила дека не знае да ги направи, Сања одговара потврдно и додава:

-Тоа е т еп ач ка која изгледа смешно додека таа фотографија е создадена и тогаш само замислувам како е за девојките тоа е професија.

Процесот на создавањето на селфи не е нималку наивен, бидејќи бара многу време, креативност и енергија. Ја немам таа сила, волја или амбиција ни приближно.

Вработените во една продавница каде пазарува Сања велат дека доаѓа по основни работи и многу е љубезна.

-Наша Сањичка. Колку е убава, и без шминка е многу убава. Вечера ја сретнав кога го носеше синот од училиште. Беше во некое опуштено издание, немаше ништо посебно на себе, а изгледаше убаво“, вели една сосетка.

-На почетокот се прашувавме да не се развела бидејќи ретко ја гледавме со сопругот, но двајцата работат, посебно тој кој има фиксно работно време, но живеат сите заедно.

Прекрасно семејство. Децата и се воспитани, секогаш не’ поздравуваат, а таа е фина.

Одамна не сум видел таква природна убавина. Сите во крајот коментираме како има долги нозе, како Лепа Брена да и е роднина“, се надоврзува еден сосед.

Водителката Сања Кужет секојдневно покажува се поголем интерес и талент за песна и игра.

-Имено, таа за време на музичкиот натпревар кој го води со години, танцува и пее со кандидатите, а сега тоа почна да го прави на паузите на снимањето и кога мисли дека никој не ја гледа.

Иако работата со која се занимава и оди повеќе од добро и покрај тоа што паралелно почна и со приватен бизнис, се чини дека танцувањето е втора љубов на Сања и прашање на денови е кога и официјално ќе стане танчерка.