Naslovna Magazin Копија на тато- Аца Лукас си ја отвори душата и откри многу...

Копија на тато- Аца Лукас си ја отвори душата и откри многу за ќерката Викторија (ФОТО)

Емотивниот живот на Ацa Лукас отсекогаш ја заинтригирал јавноста, а сега пејачот проговори за трите брака што ги има зад себе.

– Мојата поранешна сфати колку сум ѕвезда дури кога ѝ го дадов Мирослав Илиќ на телефон – низ смеа рекол фолкерот во една прилика, а потоа додал:

– Штом ќе се искомплицира врската, јас се разведувам – изјавил пејачот во емисијата „Магазин ин“.

Да потсетиме, Аца Лукас се разведе од Соња Вуксановиќ пред пет години, а дека останаа во добри односи, доказ за тоа е и тоа што заедно летуваат.

Фолкерот еднаш рече дека се согласил да летува со поранешната сопруга само поради нивната ќерка Викторија.

– Јас и Соња одиме на море пет-шест дена поради нашето дете. Заедно летото го поминувавме и претходните години. Но јас спијам во еден, а тие двете во друга соба.

Понекогаш помислувам колку би било убаво повторно да бидеме заедно, помислува и таа, но никогаш не доаѓа до тоа – изјави тогаш Лукас.

Лукас зборуваше за филмот кој се снима за неговиот живот, кој ќе излезе на 3 ноември, на неговиот роденден.

-Едноставно, јас сум на мислење дека мојот живот е интересен, но тоа не треба да биде биографија на Аца Лукас, туку ваков филм… Со мене навистина се случија секакви работи.

Станува збор за авантуристички акционен трилер, со примеси на комедија, а се заедно испаѓа цртан филм. Нема хо рор.

Сите се супер, заедно пристапија. Јас сум најлош, треба да снимам неколку песни за да пеам, но сѐ ќе биде во ред.

Ќе биде многу интересно и интригантно. Премиерата ќе биде единствена. Ќе има филм, па концерт.

Неколку пати можевме да слушнеме дека си тажен, разочаран… – додаде водителот.

– Тажен сум, не сум разочаран. Имам многу пријатели, но не сум дал толку многу од себе на никој околу мене за да може да направи нешто за да ме повреди. Сите имаме граница. Сè има рок на траење… – истакна Аца.

Водителката го праша Аца како гледа на конфликтите со поранешните пријатели од шоуто, на социјалните мрежи.

Да потсетиме, Аца минатата година имаше жестока пресметка со пејачката Милица Павловиќ со која сними дует, а во јануари годинава се појави вест дека го прекинал пријателството со Марија Шерифовиќ, за што Курир.рс прв пишуваше.

– Знам на кого мислиш. Тоа не е аргумент. Едноставно, имаш некој што го сакаш, кој е добра душа, но има пагански јазик.

Стопати можам да влезам во конфликт со таква личност, вие прифаќате таква личност… – додаде Лукас.

Аца проговори и за посебната емоција што ја има кон својата ќерка Викторија.

– Тоа е мојата најголема љубов на сите времиња. Ова е личноста која се појави и ми донесе еден вид љубов за која не знаев дека постои.

Имам четири деца, ги сакам сите, но таа се појави во мојот живот кога не знаев дека ми треба. Само што добив нов дел од животот.

Кога гледам нешто на телевизија за односот меѓу татко и ќерка, плачам – додаде Аца, a за ќерката Викторија сите велат дека е копија на својот татко.