Naslovna Magazin Тања Савиќ си нов фати дечко – бизнисмен од Смедерево: Бившиот градоначалник...

Тања Савиќ си нов фати дечко – бизнисмен од Смедерево: Бившиот градоначалник е поминат воз, пејачката си ги врти

Тања Савиќ неодамна стави крај на врската со градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ и откри зошто повеќе не се заедно.

Имено, пејачката на самиот почеток ја допре аферата „венчаница“, кога неодамна на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија на која е цела во бело и ја обележа Бања Лука, а сите алудираа дека се омажила за Драшко Станивуковиќ.

– Точно, целта ми беше да ја вознемирувам целата јавност. Сето тоа беше само маркетинг. Правам сѐ во движење, живеам во моментот, таква сум.

И кога барам совет од некого, слушам, но на крајот правам што сакам. Новинарите се шегуваа, решив да им вратам малку.

Облеков венчаница, пробав да видам како, бидејќи не ја облеков на свадба, тоа беше само граѓанска свадба, не се омажив во црква.

Да ме прашавте дали го посакував тоа пред десет години, ќе кажев да, сега ми помина. Мислам дека го надраснав тоа – изјави Тања и призна дека повеќе не е во контакт со Станивуковиќ и дека ја прекинале врската:

– Го поздравувам Драшко во оваа прилика, веќе не сме во контакт! Виртуелно раскинавме, го клоцнав (се смее). Сето тоа траеше една година.

Дали се слушнавме тој ден кога ја закачив сликата во венчаницата, подобро да не зборувам понатаму…

Само ќе кажам дека по луде и ме пцуеше малку по телефон. Како и да е, сега немаме комуникација, го прекинавме и тоа. Веќе ја најде девојката која ја сака, сигурна сум, но треба да има мир.

После тоа, Савиќ објасни дека и се допаѓала врската со Станивуковиќ и дека секогаш има за кого да размислува, без таа личност да бара премногу од неа.

-Убаво е да имаш некого, а ако го немаш, а тоа некој воопшто да не ти пречи, да не ти прави напнатост, притисок, не е со тебе, а сепак сите ти честитаат. Интересно, навистина.

Никого не обвинував за ништо, едноставно таква сум, го немам во себе и не се налутив. Сето тоа го пуштам како што оди, пак велам, живеам во моментот – вели пејачката.

Откако се разведе од сопругот Душан Јованчевиќ со кој има два сина и ја прекина врската со градоначалникот Драшко Станивуковиќ, пејачката Тања Савиќ наводно веќе три месеци е во врска со бизнисмен од Смедерево.

„Тања не сака да зборува за своето момче и воопшто за нејзиниот љубовен живот. Пред три месеци започна врска со бизнисмен од Смедерево, кого пријателите го нарекуваат Лола.

Тој се развел пред една година, има ќерка тинејџерка, а неодамна ја запознал Тања, но и нејзиното големо внимание, но и разбирање. Се запознал и со семејството на Тања кои се воодушевени од него.

Има 40 години, не е лигав, навистина се заљубил во Тања и сака да изгради нешто сериозно со неа. Двајцата се познаваат повеќе од десет години, но никогаш немале никаков интимен контакт.

Кога ќе се сретнеле, само ќе се поздравеле еден со друг и тоа било до пред три месеци,“ вели изворот.

„Тој и Тања пред три месеци се виделе на роденден на заедничка пријателка и цела ноќ ја поминале во муабет. Размениле броеви и тој презел акција.

После една седмица ја викнал Тања на вечера и почнале врска. Многу ѝ значи тоа што во љубовта конечно е среќна, бидејќи после сета агонија со Душан, а потоа и со Драшко Станивуковиќ, таа сега е мирна и спокојна.

Синовите се секогаш со Тања, па многу време поминуваат со Лола, кој го обожаваат. Засега, колку што знам, Тања и тој не живеат заедно, но не би бил изненаден ако наскоро почнат да живеат заедно. Има сериозна работа и не сака да се изложува во медиумите“, заклучува близок извор на пејачката.