Naslovna Zivot Катарина Ивановска во своето најјако издание досега- мрежести хулахопки, а над нив...

Катарина Ивановска во своето најјако издание досега- мрежести хулахопки, а над нив ни сукња ни пантолони (ФОТО)

Катарина Ивановска е наш успешен модел, кај нас и во светот, но таа е и посветена мајка на Кира и на Вања.

Во едно интервју за Слободен печат, Катарина за своето семејство изјави:

– Дисциплината со која живеам од дете ми помогна и во обврските со децата да воведам дневна рутина. Во првите 5 месеци по породувањето, не прифаќав ангажмани и тоа е период кога едноставно не сакав да се одвојувам од децата.

Кира е многу мала за да е свесна за промените, а на Вања моравме да му ги објасниме новонастанатите околности. Голем дел поминуваме во природа, а тоа за децата е, сепак, и најзабавно и најздраво“, рече таа на почетокот од пандемијата.

Знаете, кога имате среќа во оваа професија да бидете одбрани за работа во неа, тоа значи дека имате нешто што им треба.

Не мислам дека само убавината беше пресудна за нив, она што сите го забележаа е вродениот талент за оваа работа и мојот професионален пристап.

Имав среќа да бидам во тој момент она што на високата мода ѝ треба. Тоа би бил комплетниот одговор“, е коменгтарот на Катарина за Слободен печат за нејзиниот успех.

Манекенството е животна определба ако вашиот потенцијал е огромен. Денес сведочиме за многу вработени манекенки и над педесеттата година.

Она што следува потоа е да уживам во плодовите од мојата работа и да создадам некаква активност што ќе ме исполнува.

Искрено, филантропските и хуманитарните иницијативи за мене се најубавиот дел од мојата јавна појава кај нас.

Јас имам многу среќа и сакам да бидам ангажирана нашата земја да биде среќно, здраво и просперитетно општество“, додава Катарина.

Катарина Ивановска во интервју за „Бекстејџ“ откри во какви односи е со Перо Антиќ. Имено, на прашањето дали се во врска, манекенката одговори потврдно и потенцираше дека се заедно.

„Среќни сме заедно“, со насмевка на лицето призна манекенката. Освен што зборуваше за односот со екс кошаркарот, исто така откри и како и на кој начин ја одржува формата.

Кажа и дека синот Вања и ќерката Кира и го промениле животот во целост, па додаде дека мајчинството е најважната, но и најубава улога за неа.

Кога Катарина Ивановска прослави роденден, во едно стори на Инста покажа и како.

Во ресторан, со музика во живо, пријатл ја има снимено како ја пее „Ја те пјесмом зовем“, а тоа е една од најпопларните кафеански песни од Силвана Аремнулиќ. Нека е среќен и весел роденденот!

Катарина објавила нова слика на Инста на која таа изгледа навистина топ, со мрежести хулахопки, кожна јакна и летни сандали, но над чорапите, таа нема ништо.

Секоја чест, Катарина навистина изгледа одлично во бакво издание, како и во сите досега, ама ваква слика досега нема објавено.