Naslovna Magazin Ова е домот на Наташа Беквалац, мала оаза во која ужива пејачката,...

Ова е домот на Наташа Беквалац, мала оаза во која ужива пејачката, кога ќе видите како го уpедила, ќе оcтанете подзинати (ФОТО)

Наташа Беквалац зад себе има три брака и две ќерки кои се центарот на нејзиниот свет.

Познато е дека пејачката редовно ги смее своите следбеници со објави од секојдневниот живот, а со едно нејзино стори на Инстаграм привлече големо внимание во јавноста.

Наташа Беквалац објави цитат од еден од корисниците на социјалната мрежа Твитер, во кој очигледно се најде и се прекори што не ја слушала баба ѝ.

Баба секогаш се обидуваше да ни ги претстави мажите како измамници и измамници, а нејзината изрека оди во прилог на тоа:

„Кога ќе те мами со шеќер и ќе те храни, кога ќе те мами со леб и ќе ти забрани“ – гласеше цитатот и Беквалац на кој таа додаде:

– Би сакала да ја слушав баба ми… – напиша Беквалчева во описот на фотографијата додавајќи емотикон.

Пејачката Наташа Беквалац никогаш не криела дека е незадоволна од одредени навики во животот и дека сака да ги промени.

Извесен период не била целосно задоволна со својот изглед, па целосно го променила начинот на живот – побарала помош од нутриционист и почнала да се храни според специјална програма за исхрана, а покрај редовното тренирање.

Како што призна пред некое време, секогаш била љубоморна на својата сестра од тетка ѝ Тања Мркиќ, која никогаш не морала да се грижи за исхраната, а покрај бор бата со килограмите, една од најтешките битки била со цигарите.

„Ја викам „сува“ од љубомора. Секогаш можеше да јаде што и колку сака, а ќе останеше преслаба, за разлика од мене великомаченик, воздухот што го дишам ми се лепи буквално за колковите“, напишала на Инстаграм за неа, а потоа продолжи:

„Покрај бор бата со килограмите, една од најтешките битки што сум ја водела (а не дека не сум ги водела) е бор бата со цига рите.

Вчера прочитав дека оваа заразна болест има шифра во меѓународната класификација, имено F17. Значи, имам код.

Наташа тогаш откри дека сега со помош на акупунктура успеала да се ослободи од овој порок и дека се чувствува многу подобро.

Пејачката неодамна призна дека слатките ѝ се слаба точка и дека најтешко ѝ било да им одолее за време на диетата.

„Сакам слатки! И оние индустриските, кои ги сметаат за најголем грев. Можев да јадам и бел шеќер. Најмногу ми недостигаат слатки, но не се откажувам целосно.

Сѐ во мали дози, дури и ако погрешам, може да помине. Некогаш одлучувам да си дадам пауза една недела знаејќи дека ќе ми донесе три килограми.

Едноставно не можам да бидам под контрола долго време, континуирано. Треба да изгубам контрола за да ја добијам назад.“ еднаш призна Наташа во „Ало“.

Домовите на славните отсекогаш биле интересни за јавноста поради тоа што се секогаш восхитувачки уредени, а се претпоставува дека за нив е потрошено енормно богатство. Напротив, домот на пејачката Беквалац изгледа многу скромно, иако е преубаво уреден.

„Домот е засолниште од бури“, напиша пејачката Наташа Беквалац на својот Инстаграм профил, фалејќи се со својот новонаместен стан.

Нејзиниот пријател, дизајнерот на ентериер Филип Рашковиќ, на својот Инстаграм профил покажа како го украсил просторот за живеење на пејачката.

Ја претвори во луксузна оаза, каде впечатливите парчиња мебел се паметно интегрирани во мирна палета на бои.

Врз основа на фотографиите подолу може да се заклучи дека станот е дизајниран по принципот „отворен концепт“.

Рашковиќ на централното место поставил асиметрична трпезариска маса. Големо внимание привлекува и спектакуларниот бел камин со модерен минималистички дизајн.

Секако, деталите во форма на необичен лустер, минималистички вазни и зеленило се клучни за целокупниот впечаток на собата.

Дневната соба е токму во скандинавски стил – во неутрални тонови, со фокус на практичноста и удобноста.

Филип за Наташа го избрал моментално најпопуларниот модел на софа, кој е низок и без ногарки, како и стаклена маса која придонесува за „чистата“ естетика на просторот.

Три лустери со интересни форми се интересен детаљ кој веднаш се забележува.

„Реновирањето на нашиот дом траеше неколку месеци. И почнавме – од почеток. Од подот до таванот. Фаза-сива боја!

Сакав само едно…дека ништо, апсолутно ништо, ниту една работа, мала работа, нема врска со минатото.

Овие девојки не живеат во минатото! Јас сум естет по природа, класична вага“, напишала Наташа за својот стан и го пофалила пријателот и дизајнерот кои успеаа да ја реализираат нејзината визија.