Naslovna Zivot Дали Нина Бадриќ тајно се омажи- сликата во бел фустан кажува многу...

Дали Нина Бадриќ тајно се омажи- сликата во бел фустан кажува многу (ФОТО)

Нина Бадриќ на 5 јули минатата година го прослави јубилејниот 50-ти роденден, а со годините изгледа се’ подобро и подобро и често добива комплименти од обожавателите дека со годините изгледа се помладо и помладо.

Пејачката неодамна објави фотографија на Инстаграм на која позира на скалите во костим за капење и бела наметка, воодушевувајќи ги своите следбеници.

„Ти си толку прекрасна“, „Убава и жешка Нина“, „Царица, стануваш помлада“, беа само дел од коментарите.

Вистина е дека Нина младешкиот изглед и витката линија им ги должи на големата промена инспирирана од Новак Ѓоковиќ. Имено, таа пред повеќе од две години од исхраната ја исфрлила храната од животинско потекло, а понекогаш јаде и малку риба.

-Од кога јадам вака, телото ми е во рамнотежа, кожата и косата ми се сјајни, а имам милион пати повеќе сила и енергија во споредба со сите претходни години кога не размислував толку многу на што храна што ја јадев.

Долго време ја држам диетата на Новак Ѓоковиќ и многу блиски луѓе кои така се хранат со години и се навистина има смисла. Мојата сила се удвои. И духот и телото.

Се чувствувам одлично, енергично, ведро, силно и на сите им препорачувам да го зајакнат имунитетот со здрава исхрана и затоа килограмите се топат.

Оваа промена е начин на живот, а не еднократна диета, а придобивките од ваквата диета се навистина непроценливи за нашето здравје и живот, изјави Нина со објава на Инстаграм.

Пејачката еднаш објасни како нејзината поранешна диета влијаела на неа.

– Пред да знам како да изедам парче месо, требаше да дремнам два часа потоа, а сега сум среќна.

Дури и масерката ми кажа дека тонот на кожата ми е подобар, изјави таа во емисијата на Далибор Петко. Инаку, Новак Ѓоковиќ практикува автофагија.

– Би сакал да се осврнам на темата автофагија. Колку е важен методот да не се јаде 16 часа и да се јаде осум часа, тоа го применувам и јас и почувствував многу подобрување во последната година – изјави еднаш тенисерот во разговор со професорот д-р Драган Иван.

– Имам повеќе енергија во текот на денот и помалку од тие падови – додаде Новак.

Пејачката Нина Бадриќ со години градеше кариера без скандали, но исклучиво со песни кои и отворија врати и ја туркаа кон музичкиот врв на некогашната Југославија.

Секогаш сте насмеани, позитивни. Колку тоа беше двигател за вас и во најтешките моменти од вашиот живот?

– Мојот дух е светол. Од тогаш. Уште како дете бев главен двигател во општеството, на училиште.

Ја имав таа харизма на радост која, фала богу, не ме остави до ден денес.

Со оглед на тоа дека во хороскопот сте Рак, дали сте чувствителни, романтични и како ги прифаќате љубовните порази?

– Емотивна сум и имам меко срце. Но, со годините се учи да не се фрла тоа меко срце пред сите. Само ретките го заслужуваат тоа.

Вие сте некој кој немал козметички процедури. Дали тоа значи дека најважно е душата да е чиста и убава, а не само дека човекот е визуелно уреден?

– Немам ништо против естетските зафати, напротив. Ако луѓето се незадоволни од нешто, нека одат на лекар. Но, не сакам претерување во се’.

Многу жени ми беа многу поубави пред корекции, како после процедурата да ја изгубија својата посебност. Сите изгледаат слично и сите некако ја следат естетиката на Ким Кардашијан.

Поентата на естетската хиру ргија треба да биде разубавување на човекот. Но, ако човек не зрачи со ништо благородно, тогаш тоа не е целосна убавина.

Сметам дека различноста е убава. Мене, на пример, Констрактa ми е убавa и би сакалa да стане пример за девојки и жени како некој кој е изграден од вистинските основи внатре и надвор.

Кога стра дате, страд ате тивко или ги покажувате своите емоции пред другите луѓе?

– Знам да паднам без да испуштам звук.

Дали денес бракот е минато?

– Се надевам дека не е, или сакам да верувам дека не е. Верувам дека бракот е одлична работа ако го живееш со личност која те почитува и разбира, и обратно.

Бракот не е само парче хартија, туку света тајна во која луѓето ја ветуваат пред Бога својата доброволна согласност. Затоа, пред брак треба добро да размислите дали тој е личноста со која сакате да го поминете животот.

Дали е можно никој да не успеал да ви го освои срцето во последните години или сте го затвориле и чекате некој кој ќе ви ги исполни сите очекувања?

– Кој ти го кажа тоа? Неволно зборувам за мојата интимност во јавноста, но не грижете се, ѕвоната ќе заѕвонат.

Пејачката Нина Бадриќ не зборува многу за приватниот живот, а со новата објава на Инстаграм покрена сомнеж дека повторно стапнала на лудиот камен.

Имено, пејачката објави стори на Инстаграм во бел фустан и со цвеќиња, а многумина мислеа дека пејачката се омажила во тајност.

Пејачката објави и фотографија со пријателка со емотивни зборови: Кој нашол пријател на Земјата, нашол богатство. Подеси си го срцето да чука – напиша Нина и ја тагна својата пријателка.