Naslovna Zivot Нема лек за љубовта- Сузана Гавазова ги збуни сите со оваа изјава...

Нема лек за љубовта- Сузана Гавазова ги збуни сите со оваа изјава и со сликата која ја објави до неа (ФОТО)

Сузана е позната како пејачка која на вистински начин знае да донесе македонска народна песна со нејзината интерпретација но и да испее авторска песна.

Сузана Гавазова е мајка на две ќерки, Емили и Селена. Ќерките се само една година разлика.

Згодната Сузе во една прилика објавуваше слики од одмор, качена на јахта, покажувајќи го згодното тело. И, откако се одмори убаво, а богами и се исконча, Сузе од јахта се префрли на друго место.

Таа објави стори на Инстаграм од свадба, а на свадби, кршетвки, родендени и други разни веселби таа редовно настапува и е доста и често барана.

Па така, Сузе ја пееше својата песна „Бум бум“, а невестата качена на стол уживаше воп нејзината песна. Позади Сузана се гледаат и веселите сватови, кои играат блиску еден до друг додека таа пее за љумо-мората во нејзината позната песна.

– Пу-ста љубомора разединува. Само песна нас не обединува. Не е важно тоа кој од каде е; Треба сложно да се живее. Пуста љубомора разединува. Само песна нас не обединува. Не е важно тоа кој од каде е. Треба сложно да се живее.

Треба сложно да се живее; Душм-ани од завист да позеленат; Срца наши да се веселат… Кога некој вака ужива; Кога некој вака ужива.

Никој ништо не ни може. Само песна дај ни Боже. БУМ БУМ, БУМ БУМ“, вели песната на Сузе која ја пееше на свадбата.

Во една прилика, пјачката објави и една слика на која во центарот на вниманието е нејзиното деколте, а на сите им го привлече вниманието со тетоважата која ѕирка под тесната облека на овој дел од нејзиното тело.

Имено, Гавазова под левата клучна коска ги има истетовирано зборовите „Љубов, надеж, верба“, но на италијански јазик.

Како што своевремено самата откри за медиумите, оваа тетоважа ја има направено со надеж и верба дека еден ден ќе го најде својот животен сопатник, што набргу и се случи.

Покрај оваа тетоважа таа имаше и една во форма на око, која пред извесен период ја покри со друга. Пејачката има тетоважа и на својата „позадина“ – нејзиниот хороскопски знак, стрелец.

Сузана во едно интервју за РБ телевизија објасни како таа ги пее и ги доживува своите песни.

„Важно е да се даде интерпретација, да се дадат емоции во песните, да се работат од срце, и мислам дека публиката ќе ги прифати веднаш.

Тоа публиката го чувствува. кога песната е работена со љубов“ , изјави Гавазова.

Таа по потекло е од Струмица и како што е познато е горда на својот роден град и често го споменува во интервјуата.

Сопругот На Сузана, Јасмин се занимава со доста платена работа, со градежништво. Тој е инвеститор, и тој на социјалните мрежи објавува фотографии од проектите- становите кои ги продава, а инаку тој гради и вила со поглед на Дојранското езеро за себе и за своите три принцези.

Сузана Гавазоива објави една необична изјава која ги збуни нејзините следбеници и до неа напиша: Нема лек за љубовта, освен да љубиш повеќе. На сликата, Сузана е токму со својот сопруг Јасмин, а сликани се во лифт.