Naslovna Zivot Карлеуша стави крај на бројните обвинувања: „Подобра риба ќе има само ако...

Карлеуша стави крај на бројните обвинувања: „Подобра риба ќе има само ако успеам да се клонирам“

Последнава година многу се шпекулираше за приватниот живот на Јелена Карлеуша. Многумина мислеа дека таа се разведе од сопругот Душко Тошиќ и луѓето ја коментираа нивната врска.

Сега Јелена конечно реши да ги открие деталите од својот брачен живот. Иако рече дека таа и Душко сè уште живеат во заедница, има работи што не ѝ се допаѓаат.

– Не се разведовме, сѐ уште живееме во четири ѕида, а времето ќе покаже сѐ повеќе од тоа.

Во 2023 година би сакала Душко да го промени начинот на размислување, да ја почитува и да ја сака мајката на своите деца – рече Јелена и додаде:

– Верувам дека сè уште сме во брак бидејќи јас како дете на разведени родители секогаш се плашев од колапс и распад на семејството.

Би го доживеала тоа како неуспех. За доброто на Атина и Ника, сакам да имаат чувство за заедница и семејство што е можно подолго, бидејќи тоа е многу важно.

За жал, Душко го нема тој порив и чувство во себе.

Имено, вниманието на американската јавност го привлекоа фотографиите на кои Ј.К. позира во комбинации на облека што подоцна на свој начин ги носеше Ким Кардашијан.

Имаше толку многу материјал што секоја помисла дека е само случајност би била луда, напиша српскиот портал Нова.рс.

Американскиот магазин „Неделник“ прв ја објави информацијата дека Ким Кардашијан наводно го украла стајлингот на Јелена Карлеуша, па тоа го сторија и други странски медиуми.

На оваа тема пишуваше и познатото списание „Космополитен“, кој на својот портал објави вест под наслов: „Оваа жена многу личи на Ким Кардашијан, нема да им верувате на своите очи – и тврди дека Ким ја копирала“.

Набргу потоа, магазинот „Elle“ го стори истото, и објави напис во своето онлајн издание, со наслов: „Оваа поп-ѕвезда тврди дека Ким Кардашијан ѝ го украла стилот“.

Тогаш британскиот „Дејли меил“ и посвети на Карлеуша напис со наслов: „Дали е таа крадец?“ Ким Кардашијан е обвинета за кражба на стилот на српската поп-ѕвезда Јелена Карлеуша“.

Потоа следеше порталот „Celebuzz“: „Судете сами: Дали Ким Кардашијан го копираше стилот на оваа српска поп-ѕвезда?

Тогаш се појави на виделина дека и големата Бијонсе „ук раде“ идеи од српската дива.

Јелена честопати зборува во јавноста за нејзината пок ојна мајка Дивна и колку и значела нејзината поддршка во животот, но ретко го споменува нејзиниот татко Драган Карлеуша.

Карлеуша успеа да ги интригира и светските медиуми, и сигурно дека на контраверзната пејачка, тоа ѝ годи. Таа отсекогаш сакала внимание.

Во една прилика, Карлеуша ја спомна прочуениот актер Раде Шербеџија. Тој зборуваше за емисијата „Звезде Гранда“ и откри дека редовно го гледа овој музички натпревар, како и дека Карлеуша го воодушевила.

-Ја обожавам Карлеуша. Таа ме воодушеви со својата духовитост, интелигенција, „шашавост“.

Сосема одличен лик. И воопшто сакам да го гледам тоа шоу, сите нив во жирито како се расправаат, толку ми е многу интересно.

И јас сакам да гледам тоа затоа што се занимавам со музика “, рече Шербеџија во емисијата„ Ексклузив.“

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша често е мета на критики, а сега реши да се пресмета со „хејтерите“.

Имено, Јелена се огласи на Инстаграм и „замолчи“ некои луѓе кои ја обвинуваат дека премногу ги фотошопирала фотографиите што ги објавува на споменатата мрежа.

Карлеуша истакна дека ги блокира оние кои ја навредуваат, а откри и што точно менува на сликите што ги прикачува.

– Вака ги уредувам сликите. Ги отстранувам сенките, ги изострувам, го зголемувам контрастот. Накратко – правам корекција на бои.

Не ми треба фотошоп на лицето и телото (колку се тешат болните луѓе) затоа што јас сум бру тално пиле што изгледа 100 пати подобро во природа отколку на фотографии. Ј, хејтерите слободно можат да бидат љубоморни, јас слободно блокирам г**на.

Ме следат милиони и уште толку се на блок листата. Нека ги отстранат своите фрустрации на нивната мајка или каде и да можат!

Слепите нема да мавтаат со мене, извини! Подобра риба ќе се случи само ако успеам да се клонирам, дотогаш – уживајте во моите слики и видеа!

Копирајте, восхитувајте се, лајкувајте, споделувајте, коментиратеј – рече Јелена.