Naslovna Zivot Елена Велевска жешко облечена, на жешкото покрај базен (ФОТО)

Елена Велевска жешко облечена, на жешкото покрај базен (ФОТО)

Елена Велевска минатата година за естрадниот магазин „Бекстејџ“ откри дека веќе се развела и дека нивните три деца Софија, Марко и Калија живеат во Охрид со нивниот татко.

Во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“ таа откри дека потешко оди гледањето со децата, бидејќи тие се во Охрид, а таа е во родниот Прилеп..

„Не е ништо завршено со нашето су дење, но за да не се прават стресови за децата, бидејќи се израснати во Охрид,

секогаш ја гледаме најдобрата страна за нив, бидејќи јас и сопругот повеќе не сме во прашање и функционираме подобро разведени, отколку во брак.

Секогаш ќе гледаме за нивно добро, бидејќи имаме три деца и многу е поубаво да останеме во добри односи“ – искрена беше Елена.

За ќерката Софија вели дека е најнавлезена во музичките води и е поталентирана од неа“, а талент постои и кај Марко и Калија.

„Таа сега беше на еден натпревар и освои второ место. Исто така беше избрана и за мисица на тој натпревар. Многу бев горда на наградите кои ги донесе.

Моментално работиме на тоа да оди на часови по музичко, кај неа постои талентот, а Бог таков талент дава еднаш на 100 години.

„Таа сега беше на еден натпревар и освои второ место. Исто така беше избрана и за мисица на тој натпревар. Многу бев горда на наградите кои ги донесе.

Моментално работиме на тоа да оди на часови по музичко, кај неа постои талентот, а Бог таков талент дава еднаш на 100 години.

Таа е поталентирана од мене. Ќе гледам секој слободен талент да го насочам кон нејзе бидејќи навистина вреди да се инвестира во децата, иднината ја гледам во нив“, вели пејачката.

Таа вели дека секој слободен момент го користи за да го помине со своите деца. Како што истакна нејзината ќерка Софија веќе е навлезена во музичките води.

„Таа сега беше на еден натпревар и освои второ место. Исто така беше избрана и за мисица на тој натпревар. Многу бев горда на наградите кои ги донесе.

Моментално работиме на тоа да оди на часови по музичко, кај неа постои талентот, а Бог таков талент дава еднаш на 100 години.

Таа е поталентирана од мене. Ќе гледам секој слободен талент да го насочам кон нејзе бидејќи навистина вреди да се инвестира во децата, иднината ја гледам во нив“, вели пејачката.

Елена Велевска е една од нашите најпознати и најквалитетни фолк изведувачи, која има завидна кариера веќе долги години.

Прв избор е за семејни веселби и слични манифестации, а често патува во дијаспората каде што ги полни клубовите и арените.

– Моментално работам на мојот албум кој е насловен ,,Ѓердан за душата” во кој ќе има неколку одлични песни, меѓу кои една со ќерка ми.

Заедно снимивме дует со ќерката Софија која наскоро ќе полни 15 години, песната е одличен дијалог и однос на мајка и ќерка.

Ќерка ми уште од помали години изразуваше љубов кон музиката, а и ги следеше и музичите шоуа и аудиции, а јас немав толку време да одиме по тие настани.

Па решив преку мене да направиме нешто што ќе ја вивне и побрзо би и донело просперитет, и така решивме да направиме нешто заедничко.

Сега се’ е во најдобар ред. Мене и поранешниот сопруг секако ќе не врзуваат нашите три деца. Подобро да останеме во пријателски односи, отколку ова да оди до бесконечност, сепак како јавна личност гледав да најдам баланс и сега подобро функционираме разведени отколку во брак.

– Софија и Марко се малку поголеми од Калија, таа апсолутно не сакаше да го прифати разводот, но сега си живее со мене во Прилеп.

А со поголемите деца ситуацијата е малку поразлична. Бидејќи тие се израснати во Охрид и си сакаат таму да бидат и да учат.

– За сега имаме разбирање, а за натаму ќе видиме што ќе биде. Инаку јас сум започнала во кафеана и не се срамам да настапувам, додава Елена.

Јас ги бирам местата каде ќе настапувам, а мојат цена ги ограничува местата каде да можам да пејам, а каде не. Јас сум скапа пејачка.

Непристојни понуди имало од секогаш, но можам да кажам дека порано ги имаше повеќе, вели Елена Велевска во емисијата Г-Карпет.

Музиката е скап бизнис, треба да се инвестира доволно за да се успее. Сите ми велат зошто во најголемата кри за ти правиш албум?

– За да успеам и да опстанам на оваа сцена морам да инвестирам за да имам поврат на тоа. А со тоа и настапите ќе се зголемат.

Велевска, ако гледаме по сликите кои го постира се уште е во Америка, каде што замина на турнеја, ама решила да го спои убавото со корисното, па сега ужива на плажа и покрај базен.

Најновата слика која ја обајвила е на баен, во предизвикувачки бикини, и ако пие коктел, а потоа, во едно видео се гледа како наздравува со женска личност. Секоја чест за Елена, живот си живее, а и една претходна слика која ја објави од базен, тоа го покажува.