Naslovna Zivot Ноне никогаш поискрена, се фотна на плажа и прозборе за мажачка (ФОТО)

Ноне никогаш поискрена, се фотна на плажа и прозборе за мажачка (ФОТО)

Постојат луѓе кои мислат дека ширењето на позитивна енергија може да се научи, дека постојат фрази, зборови или реченици кои ја создаваат позитивната енергија“, напиша во една прилика убавата поранешна пејачка Ноне Неделковска на свиојот Инста профил

-Не е така. Енергијата, позитивна или негативна, се наоѓа во човекот. Не може од човек да излезе она што го нема. За да можеме да шириме мир, мораме најпрво да имаме мир во себе.

За да можеме да шириме радост, мора најпрво да ни биде срцето радосно. Во спротивно, и зборовите за најголема утеха звучат како напад, од устата на незадоволниот човек“, напиша Ноне која долги години патува низ светот работејќи на брод.

Таа се сликаше по градник и ги запали своите фанови кои ја лајкнуваа и ѝ ги коментираа сликите:

„Прекрасна си“, „Немам коментар“, беа едни од нив. До сликите, Ноне порача: „Ако имате добри мисли, тие ќе зрачат од вашето лице и секогаш ќе изгледате прекрасно.“

Потоа, објави уште еден пост каде што се гледа дека пристигнала до својата цел, пристаништето од каде што ќе заплови, а бродскиот персонал ѝ посакува пријатно крстарење.

Ноне изгледа дека веќе се одомаќи на бродот и објави видео, како ужива пијеќи кафе на бродот, со боси нозе со поглед кон морската широчина.

Но, таа објави уште едно стори како опуштено се сонча на бродот, а според она што се гледа, Ноне се опуштила сосема, па е облечена во костим за капење, но само во долниот дел.

Ноне на Инстаграм објави слика од неа, легната на плажа, во бикини. Ноне пак го шета светот и егзотичните дестинации со брод и на сликата напиша:

Јас сум во оган. Сите што ја следат збудела по оаа слика и почнаа коментари: ти си оган, каква жена, ти си оган, убавина….

Ноне Неделковска неодамна минатата година во емисијата Еден на еден кај Жаре но секако не во живо туку со видео повик од брод и таа се јави за да го изненади Јован Јованов кој беше гостин во оваа емисија. Јован и Ноне се инаку пријатели уште од времето.

– Еден специјален поздрав до Јован Јованов. Слушам дека Јован си во Македонија и нормално, морав да пратам еден прекуокенски поздрав, моментално пловам за Јамајка.

Се андевам дека убаво си поминуваш дома, нормално дека чувството е незаменливо кога си со своите најблиски.

Но, имам едно прашање до тебе, а тоа е дали би правел концерт и дали додека си во Македонија би направил уште неколку хитови?“. Ова беше прашањето кое Ноне му го постави на Јован а тој и одговори вака:

-Може Ноне, ако и ти дојдеш гостинка, да знаеш“. А инаку Јован изјави дека добива пораки дека сакаат да се врати на естрадата, а истото го рече и Елвир Мекиќ кој гостуваше заедно со него во студиото.

Ноне објави своја слика во бикини, како ужива на плажа, покрај тиркизна вода, го истакна деколтето во преден план и на Инста беше сосема искрена во врска со нејзиниот љубовен статус:

-Малата госпоѓица сака врска, но ѝ се допаѓа што е „сингл“.

Оди на состанови за да се омажи, нотргнува по емоционално недостапни мажи.

Исклучително е пребирлива, но сепак успева да избере погрешен“.