Naslovna Magazin Кеба искрено кажа што мисли за новата девојка на син му Игор...

Кеба искрено кажа што мисли за новата девојка на син му Игор откако за разводот со Северина рече- не е страшно

Српскиот пејач Драган Којиќ Кеба за време на пандемијата се сврте кон алтернативната медицина и започна нов бизнис – производство на растителни здравствени производи.

Имено, Кеба најде спас за дополнителни приходи на ново работно место во времето кога немаше настапи.

Сепак, додека другите пејачи најмногу се потпираа на заработката преку социјалните мрежи, пејачот реши да стане билкар.

Како што е наведено, тој склучил соработка со еден производител на овој вид додатоци и ја лансирал својата линија наменета за целиот организам – почнувајќи од заби, нега на лице, сè до пот -енција.

Првиот во низата производи е крем од билки кој третира габични ин фек-ции, егземи, промени на кожата, потоа препарат за избелување на забите.

А има и подготовка за забрзување на метаболизмот и согорување на масни наслаги, но и производ за чистење на организмот на пар азити, бакт ерии и габи.

Којиќ, како што се наведуваше, во својата понуда вклучил крем за лице за подмладување.

– Долго време сакав да вежбам алтернативна медицина, за која често зборував.

Освен што Бог ми даде да ја лекувам душата со песна, сигурен сум и дека многу тајни што постојат во природата можат да бидат препознаени и комбинирани како алтернативен и стопроцентен природен лек за душата и телото – рече Кеба.

– Значи, со појавата на вишок време, поради добро познатата ситуација, решив да ја отворам својата веб-страница и да се појавам со тимот на вистински и искрен начин.

Сигурен сум дека сум на вистинскиот пат и дека ќе успеам да заработам наклонетост и што е најважно, доверба на сите оние кои навремено ги пробуваат производите – истакна пејачот за Курир претходно.

Драган Којиќ Кеба (66) вели дека неговиот син Игор (35) се уште не го запознал со својата нова девојка, актерката Теодора Бјелица (28).

Поранешниот голман и актерката веќе еден месец уживаат во љубовта, но тоа се уште јавно го немаат објавено.

Одамна им ветив на синот Игор и на ќерката Наташа дека нема да зборувам за нив, иако медиумите полесно ќе дојдат кај мене за коментари отколку кај нив двајца.

-Не сакам да зборувам за неговите врски! Не ме запозна со нова девојка и не верувам во ништо додека не ми каже.

Чекам да ми каже: „Извини, вака стојат работите“. Којa ќе го избере неговото срце е само негова работа и јас секогаш ќе го поддржувам – изјави Којиќ.

Кеба вели дека неговата ќерка Наташа е задоволна од животот во Америка: „Наташа е среќна, задоволна и полна со енергија! Таа е позитивна и весела. Таа и Игор го носеа само најдоброто од дома.

Кеба накратко го прокоментира фактот дека Игор по шест години брак се разведе од хрватската пејачка Северина Вучковиќ.

– Ништо страшно… Не се првите што се разведуваат – изјави фолкерот во емисијата „Премиера – викенд специјал“.