Naslovna Magazin Дарко Лазиќ има голем проблем – со Катарина не се заедно, депресијата...

Дарко Лазиќ има голем проблем – со Катарина не се заедно, депресијата го стигна (ФОТО)

Дарко веќе некое време ужива во врска со Катарина С. Таа е една година постара од него, има 32 години. Неодамна била во брак, околу три-четири години.

Нејзиниот поранешен сопруг е спортист, поседува теретана во едно гратче во Срем, каде работи и како тренер. Долго време се обидувале да добијат дете, но не успеале.

Пробале и со ин витро оплодување. Веројатно ова е една од причините поради кој настанал проблем меѓу нив – изјави неодамна извор за Курир.

Всушност, и Дарко има веќе 3 бракови зад себе што е заедничко за новите партнери.

Сега, тој и Катарина чекаат дете, а како што е познато претходно беше во врска со пејачката Барбара Бобак.

Кога Дарко беше во врска со пејачката Барбара српските медиуми објавија дека Дарко Лазиќ се скарал со својата девојка Барбара Бобак на прославата на полнолетството на ќерката на неговиот колега и дека тие создале хаос.

Како што беше напишано, тие се навредувале, а Барбара наводно прва го нап адн-а ла Дарко.

– Тоа беше ст p-а шно! Ваквото непримерно однесување на двајца млади луѓе е за осуда. Викаа еден по друг, се расправаа, туркаа, удираа.

Таа беше двојно полоша со него. Каква непријатна ситуација. Видов дека таа го шлапа по лицето, луѓето ги разделија.

Пејачот рече дека кога ќе се ожени сите ќе бидат информирани. Тој сега откри како живее со својата избраничка и како таа го поддржува во сѐ.

– Живеам на грбот на мојата девојка Кача! Таа ги плаќа сите сметки, а јас само го полнам фрижидерот, вели Дарко Лазиќ.

Фолкерот признава дека нема проблем со тоа што се вселил во станот на фитнес инструкторката и дека таа го поддржува, бидејќи се познаваат 14 години.

– Таа ги плаќа сите сметки, а јас само го полнам фрижидерот! Таа е и мој личен шофер, бидејќи немам дозвола и не можам да возам – искрен е Лазиќ. Тој додава дека конечно живее како што сака.

– Во медот ми падна секирата. Убаво е, за промена, да се живее на туѓа грпка. Многу бивши ми земаа сѐ. Сега да видам како е. Без разлика што е еден од најбараните пејачи на естрадата, Дарко тврди дека нема пари да купи стан.

– Знам дека не ми веруваат, но навистина немам пари за недвижен имот. Сè уште собирам пари за да купам стан во Нови Сад. Кача е врзана за тој град, па ќе останеме таму.

Фолкерот сѐ уште не ја запросил девојката, но на социјалните мрежи објави видео на кое позира, а зад себе има врамена фотографија од младенците.

Многумина се посомневаа дека Дарко и Кача се на фотографијата и дека тајно се венчале, по вторпат, бидејќи и двајцата имаат бракови зад себе.

– Каква црна тајна свадба? Кога ќе се оженам, ќе се слуша од Војводина до Пирот. Ќе направам прослава која ќе трае три дена, со 1.000 гости. Врти по плунката, пиење домашна ракија…

– Ќе организирам голема свадба. Дај боже, следната година ќе се венчаме. Едвај чекам, бидејќи никогаш не сум била посреќен. Конечно имам до мене личност која ја сакам безусловно и која ме сака – вели Дарко.

Тој додава дека во 2023 година планира да го прошири своето семејство.

– Освен што сакам да купам стан и да се оженам, јас и Кача би сакала да имаме бебе. Господ да даде да имаме три деца – заклучува Дарко, кој од бракот со Ана Севиќ ја има ќерката Лорена, додека со Марина Гагиќ, синот Алексеј.

Лазиќ вели дека работи речиси секој ден, па нема време за одмор: Немам време за патување, бидејќи имам многу настапи до крајот на годината. Не ни размислувам за одмор – вели Дарко.

Пејачот Дарко Лазиќ откога стапи во врска со Катарина не се одвојува од неа, а не крие колку ја сака и колку му значи.

Но, поради деловни обврски морале да се разделат, па Дарко моментално престојува во далечната Австралија, но не престанува да размислува за Катарина.

Тој на својот Инстаграм објави видео на кое се гледа како разговара со својата девојка преку камера, додека нејзината сестра му рекла дека мора да ја издржи оваа разделба.

-Зете, издржи уште седум дена без жена ти – напишала сестрата на Катарина, додека Лазиќ со раката се држел на главата и делувал целосно депре сивно.