Naslovna Zivot Агнеса влезе во тоалет и сними видео од кое се подзинува

Агнеса влезе во тоалет и сними видео од кое се подзинува

Агнеса Органџиева прерасна во една од најпознатите македонски инфлуенсерки, со преку сто илјади следбеници на Инстаграм.

Органџиева е секогаш актуелна во јавноста. Нашата позната инфлуенсерка е мајка на две ќерки, Тифани и Вивиен од бракот со поранешниот директор на АЕК, Роберт Орданоски. Таа во едно интервју за, Женски маагзин го кажа следново:

-Дневниот козметички ритуал ми започнува во 06-30 часот наутро. Често после будење сите изгледаме поуморни, но некогаш мора да посветиме повеќе внимание на вечерната нега ако сакаме да блеснеме со својот изглед наутро.

Во вечерниот ритуал вклучувам неколку чекори почнувајќи со ексфолијација, тоа ми е најдобар начин да ги исфрлам мртвите клетки од лицето, потоа нанесувам ноќна крема и серум за лице.

Наутро веќе лицето ми е свежо и нанесувам само дневна крема, шминка која подразбира пудра, сенка за очи, римел, руменило, маскара и розов мат кармин“.

Органџиева последните две години го привлекува вниманието каде и да се појави, но и со објавите на социјалните мрежи.

Јавноста почна да зборува за неа во времето на ко пандемијата, кога среде разводот нејзиниот поранешен маж ја навреди во статус на Фејсбук.

„Луѓето беа затворени дома и тоа им дојде како шпанска серија. Ама, мило ми е што добив голема поддршка од жените, а некои од нив ми кажаа и дека после мене и тие собрале храброст за да се разведат.

Сите сакаат да живеат среќно, никој не сака да е во брак кај што сте како брат и сестра“, рече Агнеса за „Репортер“.

Агнеса Органџиева се приклучи во семејството на многу жени во светот и неколку кај нас, кои од својата убавина, преку рекламирање на прозиводи, успеваат да заработуваат добри пари преку социјалните мрежи.

Храна, чевли, облека, козметика – додека седите лежејќи во удобна фотелја или среќно шетате во природа, некои од производите се изборен дел од нивната придружба.

Колку и да изгледа зборот инфлуенсер како нематеријален, денес тие заработуваат многу повеќе од луѓе кои се занимаваат со други професии.

Агнеса на Инстаграм брои повеќе од 100 илјади следбеници, и речиси сите објави ѝ се „спонозрски“ тоест речиси на секоја таа рекламра или модни дидатоци, чанти, чевли, козметика, угостителски објекти.

На Агнеса очигледно дека ѝ тргна инфлуенсерскиот бизнис и топ заработува.

Па така и вчера, таа имаше објава каде рекламира фитнес центар и фитнес дрескод.

Но она што е впечатливо и од пто многумина подзинаа се движењата на видеото!

Очигледно, Агнеса покрај тоа што знае да најде спонзори за рекламирање, има научено и како да се однесува пред камера.

Погледнете и проценете сами!