Naslovna Magazin Саша Поповиќ искрено прозборе за своето богатсво- еве како ги обезбедил децата...

Саша Поповиќ искрено прозборе за своето богатсво- еве како ги обезбедил децата кои не се веќе со него

Бракот на Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ се смета за еден од поидиличните бракови, а една од главните причини за нивната идилична среќа е врската на Саша со синот на Сузана од првиот брак, за кој пејачката често зборуваше.

Јовановиќ еднаш рече дека Даниел немал особено среќно детство, бидејќи неговиот биолошки татко не бил заинтересиран за него.

– Кога се разведовме јас и неговиот татко, тој имаше седум месеци, па тој дури и не знаеше што се случува.

Никогаш не сум рекла ништо против неговиот татко, верувам дека Бог ќе ни суди на сите еден ден и дека секој ќе го добие заслуженото во животот.

Имавме толку среќа, или немавме среќа, што таткото на Даниел воопшто не праша за него. Дури кога Даниел започна основно училиште, неговиот татко се сети да се јави и да праша за здравјето на неговиот син.

Од друга страна, Даниел не праша ниту за неговиот татко, тој едноставно не чувствуваше потреба. Мојот син и јас сме пријатели, тој знае дека секогаш може да смета на мене и на Сале – рече тогаш Сузана за „Стил магазин“.

Тешката приказна за детството на Даниел сепак доби среќен крај, а Сузана вели дека тие двајца имале навистина голема среќа што го запознале Саша и дека со толку многу љубов го прифатил Даниел.

Даниел, како што претходно изјави пејачот, не сака да чуе ниту збор за неговиот биолошки татко.

– Даниел не сака да зборува за неговиот вистински татко, тој не заслужи да биде споменат. Даниел порасна со Саша и со мене, а неговиот вистински татко е Сале.

Саша Поповиќ со децении е најмоќниот човек на српската естрада.

Поповиќ својата долгогодишна кариера ја започна во „Слатки грех“, а потоа продолжи да се стекнува со богатство работејќи во продукцијата „Зам“, а потоа и во „Гранд“ чиј основач беше.

Саша искоментирал за своето „хоби“, а тоа се скапите автомобили кои тој многу ги сака.

„Сакам коли, не сакам да се фалам со нив. Ми останаа уште 15 години живот, да возам уште малку. Некои велат дека имам уште два ли зинга и готов сум“, се пошегува Поповиќ.

Саша исто таика зборувал и за неговата сопруга Сузана и за тоа како ги обезбедил децата.

„Сузана е во куќата со мене“. За ќерката и синот купивме станови, локали и гаражни места и ги обезбедивме.

За нас е важно да бидеме блиски. Кога ќе бидам сум пензионер, некој да ме посети на стари години а ние да им бидеме блиску, Господ ќе дозволи да дојдат внуците.

Им ги опремивме становите Им ги опремивме становите, тоа им е најубавиот новогодишен подарок.

Тие се навистина скромни, ова не го ни побараа, тоа беше желба на Сузана и моја“, открил тој за локалните медиуми, а пренесува „Стори“.