Naslovna Magazin Проговори Снежана Ѓуришиќ за приватноста, никој да не го стигне тоа што...

Проговори Снежана Ѓуришиќ за приватноста, никој да не го стигне тоа што таа го поминала

Снежана Ѓуришиќ долго време е во жирито на „Ѕвезда Гранда“ и признава дека често има несогласувања со колегите со кои ја дели одговорноста.

Таа истакнала дека никој не сака да се расправа, туку дека се случува да има конфликт на мислења за натпреварувачите.

-Ниту еден нормален не сака да се кара. Прашање е колку некој е подложен на таа провокација. Не сум забележала дека некој навистина сака да се кара, изјавила Снежана и открила кој најчесто ја вади од такт.

-Тука се менуваме. Се обидувам да се воздржам и да успеам во тоа. Порано бев многу импулсивна, па научив дека не е добро и сега имам добра кочница.

Иако понекогаш ми се случува, кажувам сѐ што мислам, па ако некогаш сум згрешила, се извинувам. И тоа е човечки, изјави пејачката за Гранд и откри како се разликува овогодинешната сезона на Sвезде Гранда.

-Малку е поинаку. Овде не може да дојде некој што не е талентиран и кој не знае да пее. Но, кога снимките се испраќаат на интернет, тогаш се сервираат со малку шминка на матрицата и пеење, па затоа е различно од пеењето во живо.

Има добри, но не би можела да направам паралела во овој момент, рече Снежана, која би сакала да оди на концертот на Александра Пријовиќ.

„Успехот на сите  е успех на сите нас. Одам на концерти секогаш кога можам и кога сум заинтересирана, но овојпат нема да имам можност бидејќи нема да бидам тука.

Но, би сакала да одам на концертот на Александра Пријовиќ затоа што е пејачка која ја почитувам. И на Миличин.

Има што да се види и чуе, рекла Снежана и го откри рецептот за добар изглед, а тоа е љубовта.

„Количината на љубов што ја има човекот во себе за сѐ и секој ја диктира неговата внатрешна состојба и таа само излегува од тебе. Дури и кога си нерасположен, тоа е чистач на лошата енергија“, вели Снежана.

Таа на семејството му ги припишува најтешките, но и најубавите моменти во животот, а иако за краток период ги загуби сопругот, братот и таткото, има две здрави деца, внуци и нова љубов, за која таа се заблагодарува на судбината.

– Секако дека имав многу тешки моменти како и сите луѓе на планетава, но воспитанa сум да се бо рам и се бо рев. Бог ме погледна и јас сум среќna.

Тешко е кога имате проблем со децата, кога некој е болен и кога некој близок ве напушта. Брат ми, сопругот и татко ми си заминаа за две години, но мора да живееш понатаму – ја започна својата приказна Снежана.

Кога го запознала својот упокоен сопруг на 17 години, не верувала дека тоа ќе биде љубов која веднаш ќе биде крунисана со брак. Меѓутоа, на 18 години таа веќе му се заколнала на својата вечна љубов.

– Не мислев дека ќе бидеме во врска, а потоа дека ќе станеме сопружници. Нема бегање од судбината. Во јуни наполнив 18 години, а во септември веќе се омажив.

Во бракот има различни ситуации, особено кога доаѓаат децата, и нормално е да се расправаме за некои работи, но љубовта на која се темели сѐ, почитта и разбирањето ги надминува сите неволји – истакна пејачката и додаде:

-Мојот сопруг не ме придружуваше физички секаде колку што тоа го правеше со својата енергија.

Тој e дел од мојата кариера што го вклучува периодот кога бевме во брак е најдобриот дел од мојот живот, тогаш најмногу напредував и имав среќа да добијам многу хитови, изјавила фолкерката.